Deklasirao Portugalca

ATP Madrid: Čilić lakoćom sredio Sousu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ekspresno je izborio plasman u 2. kolo ATP Masters 1000 turnira koji se igra na zemljanoj podlozi u Madridu...

Međugorac je na startu turnira deklasirao Portugalaca Joaoa Sousu sa 6-1, 6-1 u meču koji je trajao samo 54 minute. Naš je tenisač od samog početka nametnuo svoju igru za koju 40. reket svijeta nije imao odgovor. U prvom je setu Čilić napravio dva breaka, u drugom je dodao još tri i mirno otplovio prema pobjedi u prvom međusobnom dvoboju protiv Souse.

U drugom će kolu naš tenisač igrati protiv Francuza Paul-Henrija Mathieua koji je kroz kvalifikacije uskočio na mjesto u ždrijebu koje je prije otkaza držao Novak Đoković. Dosad je Čilić šest puta igrao protiv Mathieua, a omjer je izjednačen na 3-3. (TS)