ATP finale: Söderling ponovo uništio Nadala

Drugu uzastopnu i drugu ukupnu pobjedu u petom ogledu karijere protiv Španjolca Rafaela Nadala upisao je Robin Söderling. U prvom meču skupine B ATP finala u Londonu, švedski tenisač je slavio 6-4, 6-4...

Söderling je proslavio premijernu pobjedu protiv Nadala izbacivši ga u osmini finala ovogodišnjeg pariškog Grand Slam turnira koji je kasnije pripao Federeru. Da zna kako protiv njega dokazao je i u ponedjeljak u meču dugom sat i 38 minuta.

Bolje otvaranje Šveđanina (3-0) Nadal je brzo poravnao na 3-3 u uvodnom setu, da bi potom deveti igrač svijeta iskoristio prvu break-set-loptu koju mu je Španjolac ponudio kod 5-4 na svoj servis. Treba reći da je Nadal u prvome setu u dva navrata pokazao slabost na početnom udarcu, što je Söderling realizirao oba puta (iskorištenosti break-lopti 2/2).

Prijelomni trenutak drugoga seta odigrao se također u desetome gemu. Nakon što su obojica iskoristila po jednu break-šansu u ranijoj fazi nastavka igre, Söderling je dobro reagirao na drugu meč-loptu i pobjedom otvorio natjecanje u skupini B ATP finala.

'Ne bih rekao da sam igrao loše, čak mislim da sam igrao dobro, samo u odlučujućim trenucima nisam iskazivao mirnoću, nego sam ih na brzinu pokušao riješiti. To je glavni razlog zbog čega me Söderling svladao,' izjavio je Nadal nakon meča.