ATP finale: Del Potro teškom mukom dobio Verdasca

Nakon dva sata i 25 minuta argentinski tenisač Juan Martin del Potro je ostvario prvu pobjedu na ATP finalu, završnom teniskom turniru osmorice najboljih...

Pobijedio je Del Potro španjolskog tenisača Fernanda Verdasca 6-4, 3-6, 7-6(1), makar je uporno trošio šanse da znatno ranije okonča meč.

U trećem, ključnom setu, Del Potro, pobjednik ovogodišnjeg US Opena, je do breaka došao za 4-2. Potom je kod 5-2, na suparnikovom servisu, imao prvu meč-loptu. Nije ju iskoristio, kao niti svoj servis-gem kod 5-3. Imao je Del Potro još jednu meč-loptu na Španjolčev servis kod 5-4, ali i tom prilikom je ostao kratak i nekonkretan.

Svi ti propusti nisu ostavili traga na Argentincu koji je u tie-breaku pokazao veliku dominaciju, pa je tako Verdasco u toj, trinaestoj igri osvojio samo jedan poen.

Prije toga je Del Potro dominirao u prvom setu (makar je kod 5-4 spašavao dvije break-lopte koje su mogle Verdasca vratiti u meč), a u drugom se boljim pokazao Verdasco.

Zanimljivo da je ovo bio njihov prvi međusobni meč u karijeri, a Verdasco je porazom došao na mali korak od ispadanja. Oba je meča u Londonu (prvi protiv Federera) izgubio u tri seta.