ATP Basel: Štepanek prevelika prepreka za Čilića

Češki tenisač Radek Štepanek pobijedio je u prvom dvoboju četvrtfinalnog programa ATP turnira u Baselu Marina Čilića 4-6, 6-3, 6-3.

Bio je to drugi trijumf Čeha u trećem dvoboju s Hrvatom, u meču koji je trajao dva sata i dvije minute.

Imao je Čilić, inače četvrti nositelj, više prilika u meču od petopostavljenog Čeha. No, Hrvat je iskoristio tek dvije od osam prilika za break, i to obje u prvom setu, dok je Čeh svaku od svojih četiriju break-lopti pretvorio u gem u vlastitu korist.

Čilić je odlično krenuo u meč. Breaknuo je Štepaneka u prvom i trećem gemu prvog seta te poveo 4-0. Čeh se vratio na 4-3, no Čilić je set uspješno okončao u vlastitu korist sa 6-4 iako je imao 0-40 vodstvo na servisu Štepaneka pri 5-3 rezultatu.

U drugi je set, napravivši break u drugom gemu, Čeh krenuo vodstvom od 3-0. U devetom gemu, pri njegovu 5-3 vodstvu, Čilić je propustio dvije break-lopte za ostanak u setu. Štepanek se izvukao i dobio tu dionicu igre 6-3.

U posljednjem je setu Čilić potpuno pao. Nije stvorio niti jednu break-priliku, a Štepanek mu je oduzeo dva servis-gema za novu 6-3 pobjedu. Ovim porazom Čilić je izgubio svaku nadu za plasman na završni Masters turnir najboljih 8 tenisača.