Ančić: Danas je svejedno jeste li 30. ili 300. na svijetu

I Mario Ančić se danas plasirao u 2. kolo Zagreb Indoorsa. Ančiću je za pobjedu trebalo dva sata i 22 minute igre, međutim na koncu je ipak uspio slomiti otpor mladog Slovaka.

Hrvatski tenisač Mario Ančić u susretu prvog kola ATP teniskog turnira u Zagreb pobijedio je Slovaka Lukasa Lacka 6:4, 6:7 (6), 7:5. Ančić je mogao daleko brže okončati posao jer je imao 1:0 u setovima, te 4:2 u drugom, a potom i meč loptu u trinaestoj igri. No, drugi set je ipak otišao na Lackovu stranu. U trećem setu Ančić je oduzeo servis suparniku kod vodstva 6:5 što je značilo i kraj meča.

'Bio je ovo vrlo težak dvoboj, u trećem setu i jako kvalitetan i možda je dobro za mene što sam ostao dva sata na terenu da se posve naviknem na podlogu i dvoranu. U današnjem tenisu sasvim je svejedno jeste li 30. ili 300., pogotovu u dvorani, dovoljno je da samo malo izgubite koncentraciju, a vaš protivnik i sa puno slabijim renkingom će to iskoristiti', rekao je Mario nakon meča.

- Ivan Dodig
Ančića u drugom kolu očekuje Rus Teimuraz Gabašvili kojeg je prošle godine pobijedio na turniru u Marseilleu.

Ludi dan za hrvatske tenisače

U danu punom iznenađenja hrvatski tenisač Ivan Dodig napravio je najveću senzaciju dosadašnjeg dijela ATP turnira Zagreb Indoorsa izbacivši 21. tenisača svijeta i prvog nositelja turnira Rusa Igora Andrejeva.

'Ovo mi je najveća pobjeda uz karijeri, ali ja mislim da mogu igrati još puno, puno bolje. Pomogao mi je i Andrejev lošom igrom, a pomogli su mi i savjeti Marina Čilića koji mi je rekao da izbjegavam njegov forhend i napadam na bekhend', kazao je Dodig.

'Očito nas inspirira domaći teren. I mene i Veića u ponedjeljak, a nadam se da će sada više ljudi doći navijati za mene', zaključio je Dodig.

Rus Andrejev se pomalo žalio na činjenicu da je kao prvi nositelj igrao u Maloj, a ne u Ledenoj dvorani Doma sportova, a glavni razlog poraza našao je u umoru i podlozi.

'Nisam imao dovoljno vremena za prilagodbu s otvorenog na dvoranu, bio sam umoran i nisam igrao dobro. Dodig je zasluženo pobijedio', izjavio je Andrejev, koji je lani igrao i izgubio finale Umaga.