Uoči trećeg seta

Ana Konjuh predala Kristini Mladenovic u prvom kolu Madrida

U dva odigrana seta vidjeli smo dosta preokreta.

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh završila je u nedjelju nastup na teniskom WTA turniru u Madridu u prvom kolu nakon što je predala meč Francuskinji Kristini Mladenovic prije početka trećeg, odlučujućeg seta kod rezultata 7:5, 3:6.

Francuskinja je povela u prvom setu i imala je prednost od 4:1, no onda je hrvatska tenisačica preuzela kontrolu nad igrom i okrenula set u svoju korist. U drugom setu, Konjuh dva puta gubi svoj servis i dobija ga francuska tenisačica sa 6:3.

Konjuh je u meču koji je trajao sat i 19 minuta napravila pet dvostrukih pogrešaka, nije servirala ni jedan as, osvojila je 74 posto poena na prvom servisu i 40 posto na drugom, dok je Francuskinja osvojila 78, odnosno 64 posto.

Ovo je bio treći međusobni ogled Konjuh, 33. na WTA ljestvici i Mladenović koja je 17. tenisačica svijeta, i prva pobjeda Francuskinje.