Pobjeda u 1.kolu

Ajla Tomljanović izgubila samo sedam poena u trećem setu!

Hrvatska tenisačica koja nastupa po australskom zastavom Ajla Tomljanović plasirala se u drugo kolo Australian Opena pobjedom protiv Amerikanke Shelby Rogers 4-6, 6-4, 6-0.

Ajla Tomljanović je nervozno otvorila meč izgubivši prvi set 4-6. Potom se pribrala i u drugom setu uspjela izjednačiti, a u trećem je briljirala ispustivši samo sedam poena za uvjerljivih 6-0. Također, treba reći i kako se njena protivnica psihički poptpuno raspala u tom setu.

Plasiravši se u drugo kolo uvodnog Grand Slam turnira sezone ponovila je lanjski uspjeh kada je također stigla do druge runde. Najbolji rezultat na Australian Openu i plasman u 3. kolo lovit će protiv Amerikanke Varvara Lepchenko, 30. nositeljice koja je u prvom kolu pobijedila Ruskinju Vitaliju Diatčenko 6-3, 6-3.

Do sada su igrale dva puta i oba puta je slavila 28-godišnja Amerikanka. Prošle godine u Miamiju, a 2011. u Kansas Cityju.