Ferreru treće mjesto

Abu Dhabi: Đoković nakon tri seta obranio naslov

Srbijanski tenisač Novak Đoković obranio je naslov na eksihibicijskom turniru Mubadala World Tennis Championshipu koji se protekla tri dana igrao u Abu Dhabiju...

Đoković je uz manje poteškoće slavio u finalu protiv Španjolca Nicolasa Almagra sa 6-7(4), 6-3, 6-4, čime je obranio naslov osvojen prošle sezone u finalu protiv Davida Ferrera.

Almagro je bio prijetnja samo tijekom prvog seta, a kako je meč odmicao Đoković je bio dominantna sila, koja je u konačnici breakom zaključila susret. Almagro nije uspio treći set, poput prvog, odvesti u tie-break, već je kod zaostatka 4-5 ispustio svoj početni udarac.

Treće mjesto na turniru osvojio je prošlosezonski finalist David Ferrer, koji je svladao Đokovićeva sunarodnjaka Janka Tipsarevića sa 7-6(4), 6-2. Mogao je Ferrer riješiti ovaj susret i puno lakše da je osvojio prvu dionicu kada je servirao kod 5-3.

No, nakon što je Tipsarević ispustio prvi set u tie-breaku, njegova se igra u potpunosti raspala, te je Ferrer lakoćom s dva oduzeta servisa upisao pobjedu i osvojio treće mjesto.