Talijanski Kup: Inter jedva preko Genoe

U osmini finala talijanskog Kupa Genoa iz na gostovanju na San Siru izgubila od Intera 3:1, no tek nakon odigranih produžetaka i s igračem manje.

Iako su gosti iz Genove od 20. minute igrali bez isključenog Biave, Inter se dobrano morao pomučiti da prođe u četvrtinu finala. Genoa se zahvaljujući sjajnom vrataru Scarpiju, koji je u 21. minuti obranio i jedanaesterac Adrianu, držala do 75. minute kada je Adriano napokon udarcem glavom zatresao mrežu. No, samo četiri minute kasnije Marco Rossi je izjednačio i Genoi osigurao produžetke.

Nedostatak jedanaestog igrača u nastavku se ipak osjetio pa je Inter pogotcima Estebana Cambiassa u 100. minuti i Zlatana Ibrahimovića u 103. izborio prolazak u četvrtfinale.

Novi hrvatski reprezentativac Ivan Jurić odigrao je svih 120 minuta za Genou, a u 27. minuti dobio je i žuti karton.

Inter će u četvrtfinalu igrati s Romom, protiv koje su igrali u posljednja četiri finala Kupa. Osim njih prolaz u osam najboljih izborili su Udinese, Sampdoria, Napoli, Lazio i Torino, a danas još igraju Juventus i Catania.