"šteta zbog poraza"

Legendarni Nizozemac za Novu TV kritizirao Francusku i nahvalio Hrvatsku: "Tako treba igrati"

Veliki nizozemski trener dao je za Novu TV svoj komentar finala Svjetskog prvenstva.

Guus Hiddink, bivši nizozemski nogometaš i trener, i Vlado Boban (Foto: Dnevnik.hr) (Foto: DNEVNIK.hr)

Reporter Nove TV Vlado Boban ulovio je na ulicama Moskve legendarnog nizozemskog trenera Guusa Hiddinka, koji je prokomentirao utakmicu Hrvatske i Francuske.

''Hrvatska je počela jako dobro. Iznenadila je Francuze visokim presingom s Modrićem i Mandžukićem. Igrali su jako dobro. Prvih 20 minuta, pola sata Hrvatska je bila bolja momčad.''

Hiddink smatra i da je sudac neopravdano dosudio prekršaj nakon kojeg je pao autogol Mandžukića. Dodao je da je Hrvatska pokazala kako treba igrati, dok je Francuze kritizirao zbog zatvorenog nogometa.

''Zadesila ih je nesreća sa slobodnim udarcem, za mene to nije bio slobodni udarac, ali sudac je tako odlučio. Gubili su 1:0, što je išlo na ruku Francuzima koji vole igrati na protunapad. Nisu imali sreće, ali ono što mi se sviđa... Francuska je jaka, ali sviđa mi se kod Hrvatske što igraju napadački nogomet, to je način na koji treba igrati.''

Jeste li zadovoljni drugim mjestom Hrvatske na SP-u?

Ukupno glasova:

Bilo je 2:1 nakon prvih 45 minuta, Francuska je samo jednom pucala u okvir gola, i to iz penala.

''Oni vole protunapade. Imaju jako dobre igrače, ali to je njihov stil igre. To nije osobito atraktivan način igre, oni mogu igrati bolje. Šteta je što je Hrvatska izgubila ovu utakmicu, ali tako je kako je."

Jeste li bili iznenađeni što je Hrvatska u finalu?

''Ne, vaši igrači igraju diljem Europe vrlo su sofisticirani, tehnički su vrlo dobri igrači."