Pogledajte video!

Žrtva suludog Abramoviča junak Chelseaja, neviđena nesreća Jelavića!

Nogometaši Evertona upisali su prvi poraz na domaćem travnjaku u desetom ovosezonskom ogledu pred svojim navijačima. Chelsea je u utakmici 20. kola slavio u Liverpoolu 2-1...

Tri boda i pobjedu Chelseaju je osigurao Frank Lampard, legendarni igrač kluba sa Stamford Bridgea, o kojem se u posljednje vrijeme intezivno priča da je otpisan i da klub ne želi s njim produljiti vjernost.

Lampard je s dva pogotka okrenuo startnu prednost Evertona na ovoj utakmici, budući je domaćin vodio 1-0 pogotkom Stevena Pienaara još u 2. minuti. Najbolje je Južnoafrikanac reagirao nakon udarca Anichebea i odbijene lopte.

Utakmica je do kraja bila otvorena sa dosta šansi na obje strane, no na kraju su presudili pogoci Lamparda: prvi koji je glavom zabio nakon asistencije Ramiresa, te drugi kada se najbolje snašao u "fliper-igri" u suparničkom šesnaestercu.

Lampard je tako postao heroj utakmice, a vrlo lako je ta uloga mogla pripasti našem Nikici Jelaviću (odigrao je svih 90 minuta), predvodniku napada Evertona. U 8. minuti je Jelavić pogodio stativu iz slobodnog udarca, a odmah nakon vodstva Chelseaja od 2-1 je pogodio i gredu udarcem glavom. U 93. minuti je Jelavić imao posljednju šansu, ali je slabo zahvatio ubačenu loptu koja nije ničim nije mogla ugroziti vodstvo gostiju.

Na njegovu i žalost domaćina, ostale su to samo sjajne prilike Evertona, a tri boda su otputovala u London čime se Chelsea opet približio Manchester Cityju na četiri boda. Recimo da se na ovom ogledu ozlijedio i prvi vratar Chelseaja, Petr Čech, koji je zbog ozljede gležnja ostao u svlačionici na poluvremenu.

Posljednju utakmicu kola će kasnije odigrati Queens Park Rangers i Liverpool. (TS)