A koštao je milijune

Znate li koliko preplaćeni Torres nije uspio postići pogodak?

Golgeterska agonija Chelseajevog napadača Fernanda Torresa nastavila se i u ponovljenoj utakmici 5. kola FA Cupa u gostima kod Birminghama...

Torres je odigrao cijelu utakmicu u kojoj je njegova momčad slavila s 2-0. No, strijelci za Chelsea su još jednom bili neki drugi momci. Konkretno, Mata u 55. minuti i Meireles u 61.

Torres je sada 24 sata i 30 minuta bez postignutog gola za klub ili reprezentaciju. Kada već spominjemo reprezentaciju, podsjetimio da ga izbornik ''furije'' Vicente del Bosque zbog loše forme nije niti pozvao za nedavnu prijateljsku utakmicu u kojoj je Španjolska pobijedila Venezuelu s 5-0.

Torres je ove sezone u 22 utakmice u Premiershipu upisao dva pogotka. Odigrao je tri dvoboja u FA Cupu i još jedan u Carling Cupu, bez postignutog gola. Upisao je pet nastupa za Španjolsku, doduše, niti jedan u svih 90 minuta igre, također nije zabio niti jedan gol. U Ligi prvaka je poentirao dvaput u pet ogleda. Oba gola zabio je u istoj utakmici, 19. listopada prošle godine u pobjedi protiv Genka 5-0. Otada traje njegov golgeterski post.

Kada su u pitanju asistencije, tu je ipak puno učinkovitiji. Upisao ih je 10, po četiri u prvenstvu i Ligi prvaka, te dvije u FA Cupu. Podsjetimo, Torres je u redove Chelseaja stigao u siječnju 2011. godine i to za 50 milijuna funti, a u Chelseaju ima tjednu plaću od 175.000 funti. (TS)