Bundesliga

Zgrabio suparnika za vrat: Ispad Riberyja, Bayern uvjerljivo slavio!

Iako su od 33. minute igrali bez isključenog francuskog reprezentativca Francka Riberyja, nogometaši Bayerna pobijedili su kao domaćini Köln s 3-0 u prvoj utakmici 17. kola Bundeslige, zadnjeg prije zimske stanke...

Bayern je u prvom poluvremenu imao terensku inicijativu, ali se ono najzanimljivije dogodilo u 33. minuti, kada je sudac Winkmann pokazao Riberyju prvo žuti karton, a onda i drugi žuti, odnosno isključujući crveni. Francuski krilni napadač mu svojim nekontroliranim ispadima doista i nije ostavio drugog izbora.

Nakon što je završio na travi, pa se valjda osjetio isprovociran, prvo je zamahnuo rukom prema gostujućem portugalskom braniču Serenu kao da će ga nokautirati, potom ga je prsima odgurnuo, onda mu se još i unio u lice. Na kraju, kao da mu sve to nije bilo dovoljno, suparničkog igrača je zgrabio rukom za vrat...

Sve se to događalo kod rezultata 0-0, a Bayern je sva tri gola zabio u nastavku. Prvi strijelac Bundeslige Mario Gomez zabio je u 16. nastupu ove sezone u prvenstvu svoj 16. pogodak u 48. minuti za 1-0. No, veće zasluge pripadaju Thomasu Mülleru, koji je nakon dodavanja Robbena izbjegao zamku zaleđa, sjurio se prema golu, navukao gostujućeg vratara Rensinga na istrčavanje, a onda je, iako je mogao i sam zabiti gol, nesebično dodao Gomezu koji je samo gurnuo loptu u praznu mrežu.

U 63. minuti je Alaba iz blizine zabio drugi gol na asistenciju Kroosa, a u 88. minuti su zamijenili uloge, pa je Alaba upisao asistenciju, a Kroos pogodak. Alaba je upisao drugi, a Kroos prvi gol ove sezone u Bundesligi.

U akciji kod Bayernovog trećeg gola sudjelovao je i Ivica Olić, koji je ušao u igru u 78. minuti umjesto Gomeza, dok je Danijel Pranjić odgledao cijelu utakmicu s klupe za pričuve.

Kod gostiju je Mato Jajalo odigrao svih 90 minuta, a u 65. minuti je dobio žuti karton.

Bayern je jesenski prvak s 37 bodova, šest više od branitelja naslova, dortmundske Borussije i Schalkea od kojih, dakako, ima i utakmicu više. Köln je na 10. poziciji s 21 bodom.