Atletico na vrhu

Žestoki obračun u Bilbau: Real kiksao, Ronaldo isključen!

U vrućoj utakmici na San Mamesu u Bilbau Athletic Bilbao i Real Madrid su u sklopu 22. kola Primere odigrali neodlučeno 1:1, a dvoboj je obilježio i crveni karton najveće zvijezde gostiju Cristiana Ronalda.

Real je eventualnom pobjedom mogao preskočiti Barcelonu i izbiti na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, no na kraju se morao zadovoljiti bodovnim izjednačenjem s najvećim rivalom. Na prvom je, pak, mjestu od ove nedjelje Atletico Madrid koji ima tri boda više od Barçe i Reala. Utakmica u baskijskoj prijestolnici zakuhala se u drugom poluvremenu. Najprije je u 64. minuti Real došao do vodstva nakon akcije u kojoj je Karim Benzema proigrao Ronalda, a ovaj se sjurio u kazneni prostor i ubacio na peterac gdje je Jese Rodriguez gurnuo loptu u mrežu.

Poker furioznog Atletica: Preskočili su Barcelonu!

Za Athletic je devet minuta kasnije izjednačio Ibai Gomez i to svega nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru. Sergio Ramos je poslije slobodnog udarca glavom izbacio loptu iz šesnaesterca, ali na nju je natrčao Ibai i s nekih 17 metara je sjajnim udarcem od stative smjestio iza leđa Diega Lopeza.

Samo dvije minute kasnije došlo je do gužve pred golom domaćih. Ronaldo je ušao u sukob s Carlosom Gurpeguijem, ovaj ga je lagano odgurnuo, a Portugalac je položio ruku na njegovu glavu, možda ga je pritom i počupao za kosu. U svakom slučaju, sudac mu je pokazao izravni crveni karton, dok je Ander Iturraspe, koji je glavom o glavu kvrcnuo Ronalda, prošao samo sa žutim.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a dodajmo da je naš Luka Modrić odigrao svih 90 minuta.

Istaknimo za kraj i da je ovo bila prva utakmica u 2014. godini u kojoj je Real primio gol. U prethodnih osam je sačuvao mrežu netaknutom.

Primera, 22. kolo:

Athletic Bilbao - Real Madrid 1:1 (Ibai 73 / Jese 64)

Atletico Madrid - Real Sociedad 4:0 (Villa 38, Diego Costa 72, Miranda 74, Diego 87)

Elche - Almeria 1:0 (Cristian Herrera 59)

Betis - Espanyol 2:0 (Ruben Castro 71, 89)