Odbili primiti medalje

'Frcale iskre' na sve strane: Juve slavio, Napoli ogorčen suđenjem

Na otvaranju nove sezone talijanskoga klupskog nogometa lanjski prvak Juventus i aktualni pobjednik Talijanskog kupa Napoli na pekinškom su stadionu Ptičje gnijezdo odigrali dvoboj Superkupa...

Juventus je slavio 4-2 pobjedu nakon produžetka u kojima je omjer snaga na terenu bio 11-9 u korist torinske momčadi. Izravni je crveni karton u Napolijevim redovima najprije u 85. minuti zbog prigovora linijskom sucu dobio Goran Pandev, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade zbog preoštrog prekršaja nad Sebastianom Giovincom drugi žuti karton zaradio Juan Camilo Zuniga. Nakon toga, zbog preagresivnog je prosvjeda prema sucu Mazzoleniju isključen i trener Napolija Walter Mazzarri.

Bilo je u tom trenutku 2-2 nakon što je u 73. minuti Arturo Vidal izjednačio na 2-2 iz penala koji je iznudio Mirko Vučinić.

U prvom produžetku najprije si je Maggio zabio nespretan autogol nakon što je golman De Sanctis promašio loptu. Bilo je to u 97. minuti. Četiri minute kasnije Vučinić je postigao konačan rezultat.

Tijekom prvog poluvremena utakmice Napoli je dva puta vodio majstorskim pogocima Edinsona Cavanija i Gorana Pandeva. Za Juventus je izjednačio razornim volejem Kwadwo Asamaoah, 23-godišnji ganski veznjak dovoden ovog ljeta iz Udinesea za 15 milijuna eura.

Juventus je u 25. izdanju Supercoppe došao do svog petog naslova u osmom finalu. Napoli je igrao drugi finale. Slavio je, s Maradonom u momčadi, 1990. godine.

Napoli bojkotirao ceremoniju dodjele medalja na Superkupu

Nogometaši i stručno vodstvo Napolija bojkotirali su svečanu ceremoniju dodjele medalja talijanskog Superkupa na stadionu Ptičje gnijezdo u Pekingu.

Napoli je dva puta vodio tijekom 90 minuta igre, ali je u tom periodu na kraju rezultat bio 2-2, da bi u dodatnom vremenu Juventus stigao do pobjede 4-2 i svog petog naslova u osmom finalu Superkupa.

Posao je ''staroj dami'' bio uvelike olakšan zbog čak dva isključenja Napolijevih igrača u osnovnom dijelu ogleda. Izravni je crveni karton u Napolijevim redovima najprije u 85. minuti zbog prigovora linijskom sucu dobio Goran Pandev, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade zbog preoštrog prekršaja nad Sebastianom Giovincom drugi žuti karton zaradio Juan Camilo Zuniga. Nakon toga, zbog preagresivnog je prosvjeda prema sucu Mazzoleniju isključen i trener Napolija Walter Mazzarri.

Revoltiranim Napolitancima je sve to bilo previše, te su odlučili bojkotirati ceremoniju proglašenja pobjednika na kojoj su se, tako, našli samo Juventusovi nogometaši, dok Napolijevi nisu primili svoje medalje...

Supercoppa Italiana:

Juventus – Napoli 4-2, produžetak (Asamoah 38, Vidal 73-11m, Maggio 97-ag, Vučinić 101 / Cavani 27, Pandev 41)