Zenit razbio Spartak

Pogledajte čudesni gol Širokova, Bilićev Lokomotiv remizirao

Zenit je u 4. kolu ruske Premier lige razbio Spartak iz Moskve 5:0. Utakmicu je obilježio fenomenalni pogodak Romana Širokova...

Nastavili su ovim trijumfom igrači Luciana Spallettija nevjerojatni niz. Poslije 360 odigranih minuta imaju maksimalnih 12 bodova, a uspjeh je tim veći ako se zna da je Zenit već odradio tri derbija s moskovskim klubovima. Protiv Dinama, CSKA i Spartaka imaju tri lagane pobjede uz nestvarnu gol razliku 10:1.

Zenit je na svom prepunom Petrovski stadionu načeo Spartak u 15. minuti golom mladog Kanunjikova koji je u ovom susretu nastupio umjesto Keržakova, inače najboljeg strijelca kluba iz Sankt Peterburga. Gosti su u finišu prvog dijela zamalo izjednačili preko Emenikea, no njegov atraktivni pokušaj otišao je pored vratnice.

Početkom nastavka Bistrov je udvostručio prednost domaćina, a točno nakon sat vremena igre Spartak je imao veliku priliku smanjiti iz kaznenog udarca. Međutim, Malafejev je obranio 11-erac Biljaletdinovu , da bi navala Zenita ekspresno kaznila taj promašaj. Pogodio je, uistinu briljantnim i lukavim lobom Širokov, poslije asistencije Hubočana.

U 63. minuti Moskovljani su ostali bez isključenog McGeadyja, pa ne čudi što je Zenit do kraja utrpao još dva zgoditka. Strijelci su bili Fayzulin u 67. i ponovo Širokov, tri minute prije posljednjeg sučevog zvižduka.

Remi Bilićeva Lokomotiva

Ruski nogometni prvak Zenit iz St. Peterburga slavio je u 4. kolu ruskog prvenstva s čak 5-0 u derbiju protiv moskovskog Spartaka, dok je Lokomotiv Slavena Bilića odigrao 2-2 na domaćem travnjaku protiv Alanije Vladikavkaz.

Sastav bivšeg hrvatskog nogometnog izbornika imao je vodstvo u dva navrata, prvi put golom Romana Pavljučenka iz 3. minute, a drugi put golom Maicona iz 33. nakon prethodne Pavljučenkove asistencije. No Alaniju je prvi put u igru vratio Anton Grigorjev, a drugi put Tamas Priskin. Sva četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu, a u drugom je dijelu, točnije u sedmoj minuti sudačke nadoknade, Denis Glušakov propustio realizirati jedanaesterac za pobjedu Lokomotiva.

Kažimo da je Vedran Ćorluka odigrao svih 90 minuta za Bilićev sastav, dok je u njemu, također od prve minute, debitirao hrvatski vratar Dario Krešić, nedavno pristigao iz PAOK-a. Lokomotiv od 83. minute igrao s igračem više nakon isključenja "džokera" s klupe Aslana Dudieva. Bilićeva je momčad nakon dva uvodna trijumfa u sljedeće dvije utakmice osvojila tek jedan bod i nakon nepunog 4. kola drži četvrto mjesto na ljestvici.