Novo razočaranje

Zenit opet podbacio: Spasili se i uzeli bod, ali na rubu su ispadanja!

Nogometaši Zenita i Malage odigrali su 2-2 u prvoj utakmici 5. kola Lige prvaka u skupini C. Gosti iz Malage, koji su već nakon prošle runde osigurali plasman u nokaut-fazu, ispustili su vodstvo 2-0…

Do te prednosti su gostujući nogometaši došli zahvaljujući dvama golovima u razmaku od samo jedne minute. Prvo je u 8. minuti Diego Buonanotte udarcem desnom nogom doveo Malagu u vodstvo, koje je već u 9. minuti udvostručio Seba Fernandez nakon katastrofalne pogreške vratara Zenita Vjačeslava Malafejeva.

Malaga je, tako, postala prva momčad u povijesti Lige prvaka koja je uspjela protiv jedne ruske momčadi u Rusiji zabiti dva gola u prvih 10 minuta.

Zenit je bio bolja momčad. Inicijativu je uspio naplatiti dvama golovima u nastavku ogleda. Prvo je Danny u 49. minuti smanjio na 1-2, a konačni rezultat postavio je Viktor Faizulin u 86. minuti, nakon jedne dosta sumnjive situacije u kojoj je Danny vjerojatno bio u nedozvoljenoj poziciji pri kontaktu s loptom koji je prethodio udarcu Faizulina. Golove s utakmice pogledajte OVDJE!

Iako je od dva gola zaostatka na kraju stigao do remija, Zenit je ovim rezultatom još više umanjio izglede za plasman u drugi krug. Ukoliko Milan u kasnijoj utakmici ove skupine pobijedi Anderlecht, Zenit sigurno neće u nokaut-fazu Lige prvaka.

Dodajmo još da je ruski prvak utakmicu završio s desetoricom igrača, jer je Bistrov dobio crveni karton u petoj minuti sudačke nadoknade. (TS)