Zasjenili i Barcu i ManUtd: Oni su najbolja nogometna momčad sezone!

Nogometaši Porta postali su prva momčad nakon 33 godine koja je završila portugalsko prvenstvo bez i jednog poraza. Porto je u posljednjem, 30. kolu u gostima pobijedio Maritimo s 2-0...

Do 27. pobjede ove sezone u prvenstvu (uz tri remija) je Porto stigao golovima krilnog napadača Silvestrea Varele u 21. minuti i brazilskog napadača Waltera u 32. minuti.

Porto je svoj 25. naslov prvaka osigurao još prošlog mjeseca. Fantastičnu sezonu mogao bi oplemeniti s još dva trofeja, jer će sljedeće srijede, 18. svibnja, u Dublinu igrati u finalu Europa lige protiv još jednog portugalskog kluba Brage, a nakon toga će 22. svibnja igrati i u finalu Portugalskog kupa protiv Vitorije Guimaraes.

Inače, jedina momčad koja je dosad osvojila prvenstvo Portugala bez poraza, bila je Benfica predvođena velikim Eusebijem 1973. godine. Pet godina kasnije je momčad iz Lisabona još jednom završila prvenstvo bez i jednog poraza, ali te sezone nije postala i prvak! Na tron se tada popeo Porto.

Nema sumnje, s obzirom na domaće i europske rezultate, Porto je najbolja momčad sezone u cijelom svijetu...