Vodio Flamengo do preokreta

Zaigrao kao u najboljim danima: Nove majstorije sjajnog Ronaldinha

S nova je dva pogotka nekadašnji najbolji svjetski nogometaš Ronaldinho (31) predvodio svoj Flamengo do pobjede 3-2 na gostovanju kod Americe u 7. kolu brazilske Serije A...

Nakon silnih kritika i zvižduka navijača zbog slabijih igara posljednjih tjedana, bivša zvijezda Barcelone i Milana odgovorila je s tri pogotka u prošla dva prvenstvena kola. Već u desetoj minuti je Ronaldinho doveo Flamengo do prednosti precizno izvedenim slobodnim udarcem. America je preokrenula do poluvremena pogocima Alessandra u 38. i Andersona u 45. minuti, ali klub iz Belo Horizontea nije znao sačuvati prednost u nastavku utakmice.

Najprije je Deivid izjednačio u 56. minuti, da bi šest minuta prije isteka vremena Ronaldinho donio treću ovosezonsku pobjedu momčadi iz Rio de Janeira. Ronaldinho sada na kontu ima pet golova u sedam kola, a Flamengo je s 13 bodova trenutno na petom mjestu prvenstvene ljestvice.

Dodajmo da je Sao Paulo nakon pet uvodnih pobjeda doživio i drugi poraz u nizu, na svome je travnjaku izgubio od Botafoga (2-0). Iskoristio je to Corinthians koji je pobjedom kod Bahije (1-0) skočio na prvo mjesto.