Kakvi preokreti

Nevjerojatno: Shelvey zaslužan za sva četiri gola u remiju Liverpoola!

Swansea i Liverpool odigrali su 2:2 u posljednjoj utakmici 4. kola Premiershipa...

Jonjo Shelvey, veznjak Swanseaja, sudjelovao je kod sva četiri pogotka u remiju svog aktualnog i donedavnog kluba, Swanseaja i Liverpoola 2-2 na stadionu Liberty, u posljednjem ogledu 4. kola Premiershipa.

Jedan je gol Shelvey zabio, jedan namjestio, a dva skrivio! Krenuo je sjajno u utakmicu, jer je već u 2. minuti doveo domaćine u vodstvo. Promašio je jednu visoku loptu koju je želio zahvatiti volejem, ali ju je nakon toga prihvatio, krenuo u prodor, njegov prvi pokušaj je Škrtel blokirao, ali je nakon toga pogodio u mrežu. Bio je to prvi primljeni pogodak Liverpoola ove sezone u prvenstvu.

No, nakon toga kao da je Shelvey zaboravio da je ovoga ljeta napustio Liverpool, klub čiji je bio član tri sezone, te je ''asistirao'' za oba gostujuća pogotka u prvom poluvremenu. U 4. minuti je vratio loptu prema svom vrataru, ali puno prekratko, pa je u prostor utrčao Daniel Sturridge i bez problema poentirao za 1-1. Sturridgeu je to bio već četvrti gol ove sezone u Premiershipu. Prethodna tri bila su dovoljna za tri pobjede ''redsa'' po 1-0.

σουονσιλιβερπουλ ourmatch.net by ourmatch

U 36. minuti, Shelvey je opet pogriješio. Nisku je loptu poslao ravno u noge Mosesu koji je povukao napad od centra, prolazio kraj indolentne obrane Swanseaja kao da je nema, a onda je zabio prizemnim udarcem u kut.

U nastavku je Shelvey opet ''zaigrao za Swansea''. U 64. minuti je krasno glavom spustio loptu prema Michuu, koji je svladao Mignoleta za konačnih 2-2.

Do kraja utakmice je domaćin bio puno aktivniji i opasniji, ali je Liverpool sačuvao taj jedan bod kojim je opet preuzeo vrh ljestvice. Zanimljivo da niti u četvrtom nastupu ove sezone nije zabio gol u drugom poluvremenu, svih pet je postigao u prvom. Swansea zauzima 13. mjesto na ljestvici s 4 boda. (TS)