Agonija na Loftus Roadu

Zabili eurogol, ali ipak izgubili: 'Čekićari' zakovali QPR za dno ljestvice!

Utakmicom Queens Park Rangersa i West Hama na Loftus Roadu kompletirano je 6. kolo engleskog nogometnog prvenstva. Slavio je West Ham s 2-1 i nanio QPR-u već četvrti ovosezonski poraz...

Do prve gostujuće pobjede u sezoni "čekićari" su stigli golovima Matthewa Jarvisa iz 3. i Ricarda Vaz Tea iz 35. minute. Jedini gol za QPR, koji je od 75. minute igrao bez "pocrvenjelog" Sambe Diakitea, zabio je dalekometnim udarcem "džoker" s klupe Adel Taarabt u 57. minuti. Zanimljivo, zabio je samo minutu nakon ulaska u igru.

Jarvis je zabio glavom nakon asistencije Kevina Nolana na drugu vratnicu, dok je Vaz Te zatresao mrežu također nakon ubacivanja na dalju vratnicu, ovoga puta nakon asistencije Jamesa Tomkinsa. Tako je portugalski krilni napadač na najbolji način proslavio 26. rođendan.

Taarabtov gol za 1-2 najljepši je potez susreta. Zabio je Marokanac malo izvan ruba kaznenog prostora u same rašlje vratara West Hama Jussija Jääskeläinena koji je ostao kao ukopan.

กดแปอิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิ... by footyroom

Ipak, to nije donijelo QPR-u niti željeni bod, što im je uvelike svojim isključenjem otežao malijski defenzivni veznjak Diakite koji je u 12 premierligaških nastupa skupio čak dva crvena i šest žutih kartona.

West Ham je pobjedom skočio na sedmo mjesto ljestvice ispred Arsenala, dok je QPR Marka Hughesa na samom začelju s tek dva boda na kontu.