breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Spasio ih sramote

Xavijeva majstorija vratila Barcelonu na čelo Primere, ostali bez Pedra

Barcelona je ponovno razočarala samo tri dana nakon 'nule' sa Sevillom. Ovaj put ih je prave sramote spasio genijalac Xavi, ali se ozlijedio Pedro.

U prvoj utakmici 9. kola španjolske Primere, aktualni prvaci, nogometaši Barcelone, teškom su mukom slavili na gostovanju kod novog prvoligaša Granade. Pobijedili su s 1-0.

Ne može se baš govoriti da se Barcelona oporavila nakon nule odigrane prije nekoliko dana na domaćem travnjaku protiv Seville. I ovom je prilikom Barcelona nasrtala, ali se i propisno ispromašivala pred suparničkim vratima.

Jedini pogodak na utakmici je postigao Xavi u 38. minuti. Lijepo je veznjak Barcelone izveo slobodni udarac. Prebacio je loptom živi zid i smjestio je u nebranjeni dio mreže.

Granada je rijetko i stihijski prijetila (ta je momčad dosad postigla samo dva prvoligaška pogotka), a i ono malo nade im je nestalo u 54. minuti. Tada je domaći igrač Jaime Romero zaradio drugi žuti karton i morao je ranije od ostalih u svlačionicu. U zadnjoj minuti ogleda kod domaćina je pocrvenio i Benitez.

Barcelona je do kraja utakmice napadala, ali posve neučinkovito. Razvodnili su igru beskonačnim dodavanjima, ponekad čak ne želeći pucati prema suparničkoj mreži iz izglednih šansi.

''Nismo se kretali dovoljno brzo, imali smo previše dodira prije završnog pasa i općenito smo bili prespori. Znatno sporiji nego inače u predaji lopte. Katkad je teško igrati s toliko utakmica u kratkom razdoblju. Nije mi bilo lako jer se kod 1-0 svašta može dogoditi, ali odradili smo velik posao'', rekao je Guardiola nakon dvoboja.

Barcelona je ovom pobjedom opet došla na vrh ljestvice, barem nakratko. No, ostali su na dva tjedna bez Pedra koji je ozlijedio gležanj lijeve noge.

"Pretrage su pokazale da nije došlo do loma kosti, ali je igrač ozlijedio tetive gležnja zbog čega se očekuje da će izbivati između 10 i 16 dana", stoji u priopćenju Barcelone.

Očekuje se tako da će Pedro propustiti četiri nadolazeća Barçina dvoboja, protiv Mallorce i Athletic Bilbaa u prvenstvu, protiv Plzena u Ligi prvaka, kao i protiv Hospitaleta u Kupu kralja.

Primera, 9. kolo:

Sevilla - Racing Santander 2-2 (Manu 37, 90+2 / Nahuelpan 62, Jairo Sampeiro 69)

Granada - Barcelona 0-1 (Xavi 34)