Vatreno u Frankfurtu

Wolfsburgu s Olićem i Perišićem samo bod, Bayer i dalje nezaustavljiv

Nogometaši Wolfsburga osvojili su samo bod kod fenjeraša Nürnberga (1:1) u 13. kolu Bundeslige. Bayer Leverkusen je, pak, došao i do desete pobjede ove sezone…

Vukovi su u Bavarskoj poveli u 39. minuti pogotkom 19-godišnjeg Maximiliana Arnolda, a bod je domaćima donio Daniel Ginczek u 72. minuti. Obojica hrvatskih nogometaša u redovima Wolfsburga, Ivica Olić i Ivan Perišić, iz igre su izašla u 77. minuti.

Bayer Leverkusen je u Berlinu bio bolji od Herthe s 1:0, a jedini je strijelac u 29. minuti bio Stefan Kieβling. Osmi mu je to pogodak ove sezone. Apotekari su na ovaj način izbili na drugo mjesto na kojem će i ostati ako u kasnijem derbiju Borussia Dortmund ne pobijedi Bayern.

Vatreno je u subotu bilo u Frankfurtu gdje su Eintracht i Schalke odigrali neodlučeno 3:3. Gosti su vodili s 2:0, a na kraju su jedva došli i do boda. Johannes Flum je u 14. minuti autogolom donio prednost Schalkeu, a samo četiri minute kasnije ju je povećao Joel Matip. Nesretni Flum se u 56. minuti donekle iskupio za raniju pogrešku, zabivši za smanjenje zaostatka, a onda je Joselu s dva pogotka kreirao potpuni preokret i doveo Eintracht na prag pobjede. No, taj prag domaći nisu prešli budući da je u 86. minuti Benedikt Höwedes zabio za konačnih 3:3. Srđan Lakić nije igrao za Eintracht.

Bundesliga, 13. kolo:

Nürnberg - Wolfsburg 1:1 (Ginczek 72 / Arnold 39)

Augsburg - Hoffenheim 2:0 (Altintop 17, 23)

Braunschweig - Freiburg 0:1 (Fernandes 52)

Eintracht Frankfurt - Schalke 3:3 (Flum 56, Joselu 61, Joselu 68 / Flum 14-ag, Matip 18, Höwedes 86)

Hertha - Bayer Leverkusen 0:1 (Kieβling 29)