'Vukovi' se oslobodili okova

Wolfsburg se probudio, Olić strijelac i asistent!

Bez Felixa Magatha, nogometaši Wolfsburga su se očito oslobodili okova. U devetom su kolu Bundeslige kao gosti deklasirali Fortunu Düsseldorf (4-1), a sjajnu je utakmicu odigrao naš Ivica Olić...

Wolfsburg je, podsjetimo, u četvrtak raskinuo ugovor s Magathom, a momčad je u Düsseldorfu vodio trener drugog sastava Lorenz-Günther Köstner. I odveo ju je do tek druge ovosezonske pobjede kojom je pobjegla s dna ljestvice. Fortuni, koja je u dosadašnjih osam kola primila samo osam golova, raspoloženi su "vukovi" smjestili četiri lopte u mrežu, a sve se bitno dogodilo u drugom poluvremenu.

U 50. minuti je Jan Polak proigrao Olića na lijevom krilu, hrvatski je reprezentativac sjajno utrčao i poslao loptu pred gol gdje ju je dočekao Bas Dost i doveo goste u vodstvo. Time su "vukovi" okončali 457 minuta golgeterskog posta. Samo tri minute kasnije Diego je, dojam je, pucao prema vratima iskosa s desne strane, a ne dodavao. Lopta nije išla unutar okvira, ali ju je na drugoj vratnici dočekao Olić i smjestio je u mrežu. Našem je napadaču to drugi ovosezonski prvenstveni poogodak.

Dost je u 64. minuti zabio svoj drugi i Wolfsburgov treći pogodak, a onda je šest minuta kasnije na scenu ponovno stupio Olić, ali ovaj put u negativnom kontekstu. Gurnuo je, naime, Olivera Finka u kaznenom prostoru, a jedanaesterac je za domaće realizirao Jens Langeneke. Konačnih je 4-1, također s bijele točke, postavio Diego. Prije toga ga je u šesnaestercu srušio spomenuti Fink koji je zbog toga dobio i crveni karton. Dodajmo još da je Olić izašao iz igre u 82. minuti, a četiri minute kasnije je ušao Srđan Lakić umjesto dvostrukog strijelca Dosta.

Aktualni prvaci, nogometaši Borussije Dortmund, slavili su s 2-0 na snijegom prekrivenom travnjaku u Freiburgu. Neven Subotić je u 54. minuti zabio glavom nakon nabacivanja Marca Reusa, a u 83. minuti je Mario Götze iskoristio dodavanje Roberta Lewandowskog za 2-0. Naš Ivan Perišić je ušao u igru za "crno-žute" u 89. minuti.

Mainz je do treće pobjede u posljednja četiri kola došao svladavši kod kuće Hoffenheim s 3-0, a apsolutni je junak bio Mađar Adam Szalai koji je postigao sva tri pogotka. Izjednačio se time na prvom mjestu ljestvice strijelaca s našim Marijem Mandžukićem. Obojica na kontu imaju po sedam golova, s time da Mandžukića i Bayern još u nedjelju očekuje domaći dvoboj protiv Bayera. Inače, Szalai je postao tek drugi igrač Mainza koji je u Bundesligi ubillježio hat-trick, prvi je bio Mohamed Zidan 2007. protiv Cottbusa.

Spomenimo i da je Schalke teže od očekivanog pobijedio Nürnberg (1-0), a jedinije strijelac u 77. minuti bio Jefferson Farfan.

Bundesliga, 9. kolo:

Fortuna D. - Wolfsburg 1-4 (Dost 50, 64, Olić 53, Diego 78 - 11m / Langeneke 70 - 11m)

Freiburg - Borussia Dortmund 0-2 (Subotić 54, Götze 83)

Schalke - Nürnberg 1-0 (Farfan 77)

Mainz - Hoffenheim 3-0 (Szalai 21, 46, 64)

Greuter Fürth - Werder 1-1 (Edu 8 / Petersen 44)