Iličević zabio za HSV

'Vukovi' na hrvatski pogon došli u zonu Lige prvaka: Zabili i Olić i Perišić!

Hrvatski nogometni reprezentativci izrežirali su u potpunosti posljednju subotnju utakmicu 31. kola prve njemačke nogometne lige...

Wolfsburg je gostovao kod HSV-a, slavio je s 3-1, a tri su pogotka u tom susretu djelo hrvatskih reprezentativaca, dok je za asistenciju preostalog također zaslužan Hrvat.

Poveli su gosti nakon manje od dvije minute kada je Brazilac Luiz Gustavo krasno proigrao Ivana Perišića koji je izbio sam pred domaćeg vratara i mirno poentirao za 1-0. Isti je rezultat stajao na semaforu sve do pred kraj prvog poluvremena kada je Ivica Olić ostavio jednu loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, odakle ju je Kevin de Bruyne neobranjivo raspalio u desni kut vratiju za 2-0.

Manje su od četiri minute bile potrebne u nastavku da gosti dodatno podebljaju svoju prednost, a za to je zaslužan bio Olić. Naldo je ubačenu loptu Rodrigueza iz kornera proslijedio prema gol-crti, a tamo se na pravom mjestu našao brzonogi napadač iz Davora i zabio za 3-0.

Utješni pogodak za domaćina postigao je Ivo Iličević, koji je odigrao dupli pas s Tescheom, a potom punom nogom, s lijeve strane kaznenog prostora, odapeo i pogodio desni kut gostujućih vratiju.

Olić je igrao do 83. minute susreta, dok je Perišić odigrao svih 90 minuta. Wolfsburg je pobjedom privremeno skočio na četvrto mjesto, koje dogodine vodi u kvalifikacije Lige prvaka. HSV je porazom ostao 16., na mjestu koje vodi u razigravanje za ostanak, no u nedjelju bi mogao pasti u zonu ispadanja ukoliko Nürnberg kod kuće slavi protiv Bayer Leverkusena. Takvom se ishodu definitivno nada Wolfsburg, koji bi tada ostao na četvrtom mjestu tri kola prije kraja prvenstva. (TS)

Bundesliga, 31. kolo:

Borussia Dortmund – Mainz 4-2 (Jojić 6, Lewandowski 18, Piszczek 56, Reus 79-11m / Okazaki 14, 53)

Werder Bremen – Hoffenheim 3-1 (Bargfrede 18, Garcia 78, Petersen 90+2 / Volland 3)

Freiburg – Borussia Mönchengladbach 4-2 (Mehmedi 51, 87, Sorg 71, Darida 72 / Herrmann 10, Nordtveit 89)

Augsburg – Hertha 0-0

Braunschweig – Bayern München 0-2 (Pizarro 75, Mandžukić 86)

HSV – Wolfsburg 1-3 (Iličević 58 / Perišić 2, De Bruyne 42, Olić 49)