Drama za Ligu prvaka i na dnu

Sjajni pogodak Balea u završnici za pobjedu, dramatično slavlje Ville

Nogometaši Wigana i Aston Ville napravili su veliki posao u borbi za opstanak u sklopu 36. kola engleske Premierlige kada su kao gosti slavili kod Norwicha, odnosno West Bromwicha...

Aston Villa je na najdramatičniji način došla do tri boda na Carrow Roadu kod Norwicha - pogotkom Gabriela Agbonlahora u 89. minuti utakmice za 2-1. Momčad Paula Lamberta je i povela pogotkom istog čovjeka u 55. minuti susreta, no minuta prije kraja Grant Holt realizirao je najstrožu kaznu za vraćanje stvari na početak.

No Agbonlahor se u pretposljednjoj minuti regularnog dijela utakmice krasno oslobodio svog čuvara (Sebastiena Bassonga) i mirno poentirao pored nemoćnog Marka Bunna.

NOR 0-1 AST by adriabril

Villa je pobjedom na prvenstvenoj ljestvici preskočila upravo Norwich, te se sada nalazi na 14. mjestu, pet bodova iznad zone ispadanja, čije prvo mjesto drži Wigan.

Upravo su Wiganovi nogometaši kreirali preokret kod West Bromwicha i dodatno "podebljali" nadu u ostanak u Premierligi (3-2). Naime, tri utakmice prije kraja svega dva boda bježi mjesto spasa, a drži ga Sunderland. No ukoliko Wigan slavi i u svojoj zaostaloj u utorak protiv Swanseaja, tada će se bodovno izjednačiti s Newcastleom, koji je danas remizirao kod West Hama bez golova.

Wigan je najprije gubio 1-0, pa i 2-1 u 50. minuti susreta, no pogocima džokera s klupe Jamesa McArthura i Calluma McManamana kreira preokret u 58. odnosno 80. minuti utakmice.

Tottenham 1-0 Southampton (Gol de Bale) PREMIER... by DaniDV

U borbi za Ligu prvaka Tottenham je u završnici susreta slomio neugodni Southampton i preuzeo posljednje, četvrto mjesto od Arsenala koje dogodine vodi u najelitnije nogometno natjecanje. Najbolji igrač sezone u engleskoj Premierligi Gareth Bale sjajno pogodio je u 86. minuti susreta iz daljine za minimalnu pobjedu "spursa", a taj udarac je ujedno bio i jedini Tottenhamov u okvir gola na današnjem susretu.

Spomenimo i da je utakmica kasnila pola sata zbog problema u prometu, u koje su upali gostujući navijači.

Spomenimo i da je već otpisani Reading slavio kod Fulhama s 4-2, koji je pak nastupio bez našeg Mladena Petrića. Menadžer Fulhama želio je staviti Petrića u početni sastav, no naš je reprezentativac uoči dvoboja osjetio bolove u tetivi koljena, te je na kraju izostao iz momčadi. (TS)

Premierliga, 36. kolo:

Fulham - Reading 2-4 (Ruiz 70, 77 / Robson-Kanu 12-11m, 62, Le Fondre 75, Karacan 83)

Norwich - Aston Villa 1-2 (Holt 74-11m / Agbonlahor 55, 90)

West Bromwich - Wigan 2-3 (Long 29, McAuley 50 / Kone 39, McArthur 58, McManaman 80)

Swansea City - Manchester City 0-0

West Ham - Newcastle 0-0