Mandži 90 minuta

Rapsodija Salihamidžića, Werder pregažen u Mönchengladbachu

Borussija iz Mönchengladbacha nastavlja sa sjajnim igrama ove sezone u Bundesligi, a svu njihovu moć su u subotu, u utakmici 13. kola, osjetili nogometaši bremenskoga Werdera...

Vraća se Werder doma sa čak pet primljenih pogodaka, a potpuno ih je uništio sjajni Marco Reus koji je postigao tri od pet domaćih pogodaka. Time je Reus došao do jubilarnog desetog gola ove sezone.

Werder je bio obezglavljen od trenutka kada je primio prvi pogodak (Hermann u 16. minuti).Tada je Werder preuzeo igru, ali su doslovno bili uništeni domaćom kontrom koja je vjerojatno najjača u ligi.

Skoro slično uvjerljiv je bio Schalke u Gelsenkirchenu protiv Nürnberga. Pobijedili su s 4-0, a igrač utakmice je bio Klaas-Jan Huntelaar koji je bio dvostruki strijelac. Time je, pak, Nizozemac došao do jedanaestog gola u sezoni i drugi je strijelac Bundeslige iza Bayernova golgetera Marija Gomeza.

Barem privremeno je ovom pobjedom Borussija iz Mönchengladbacha skočila na drugo, a Schalke na treće mjesto.

Wolfsburg je na svom travnjaku pobijedio Hannover 4-1, makar konačan rezultat vara. Do isključenja u 58. minuti (Ya Konan) Hannover je čak bio i bolja momčad. Malo prije isključenja svog napadača su primili treći pogodak i nakon toga se posve raspali.

Nakon niza utakmica u kojima je postizao pogotke, ovom prilikom je hrvatski napadač Mario Mandžukić uzeo "pauzu" (odigrao je svih 90 minuta), a jedan dio njegovog posla je odlično obavio Hasan Salihamidžić koji je postigao uvodna dva pogotka za domaćina.

Freiburg je, pak, spasio domaći bod protiv Herthe (2-2). Reisinger je postigao oba pogotka za domaćina, a drugi je zabio u petoj minuti sudačke nadoknade. Za goste je cijelu utakmicu u obrani odigrao hrvatski nogometaš Andre Mijatović.