Vukojević sjajnim pogotkom osigurao slavlje Dinama!

Hrvatski reprezentativac postigao je drugi pogodak u trijumfu njegovog Dinama....

Nogometaši Šahtar Donjecka i Dinamo Kijeva upisali su očekivane pobjede u 5. kolu ukrajinske Superlige. Obje su momčadi slavile s 2-0, a posebno se od hrvatskih reprezentativaca istaknuo Ognjen Vukojević.

Naime, Vukojević (igrao svih 90 minuta) je zabio drugi gol za Dinamo u domaćem trijumfu nad gradskim rivalom Karpatijem. Dogodilo se to u 54. minuti kada je hrvatski defenzivni veznjak lijepim udarcem iz poluvoleja od grede s nekih 12-ak metara iz pospremio loptu u mrežu. Bio mu je to premijerni ovosezonski prvenstveni gol za Dinamo. Prvog je u u 33. minuti zabio prekaljeni ukrajinski napadač Andrij Ševčenko.

Šahtar je do pobjede nad Krivbasom došao golovima Jevhena Seležnjeva i Vjačeslava Ševčuka. Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, dok je Eduardo zamijenjen na poluvremenu.

Prvenstvenu ljestvicu predvodi Šahtar s 13 bodova, dva više od drugoplasiranog Dinama.