Itekako opravdao očekivanja

Vrhunski Perišić ponovno briljirao u dresu Borussije Dortmund!

Nogometaši dortmundske Borussije pobjednici su Liga Total Cupa...

Pobjednici nogometnog turnira koji je u srijedu završio u Mainzu su igrači Borussije Dortmund nakon što su u finalu pobijedili HSV 2-0.

Izvrsnu je premijeru na velikoj sceni kroz protekla dva dana imao 22-godišnji hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Nakon što je jučer (utorak) presudio Mainzu jednim pogotkom na utakmici igranoj, kao i sve druge na turniru, dvaput po 30 minuta, u finalu je prelomio utakmicu asistencijom za gol stoperu Felipeu Santani u 50. minuti. Sjajno je na lijevom krilu, na kojem je proveo drugih 30 minuta dvoboja, Perišić primio prsima jednu dugu loptu, izbacio iz ravnoteže svog čuvara u sjajnim nabacivanjem na drugoj vratnici pronašao visokog Brazilca koji je glavom matirao Mickela za 1-0 vodstvo.

Samo minutu potom Egipćanin Mohamed Zidan zabio je za konačnih 2-0.

Osim Perišića, drugih je 30 minuta za pobjedničku momčad, inače aktualne bundesligaške prvake, odradio 22-godišnji hrvatski veznjak Mario Vrančić. Odigrao je na poziciji zadnjega veznog igrača uz Ilkaya Gündogana.

Vrančića je trener Dortmunđana Jürgen Klopp uzeo iz druge Mainzove momčadi, koju je vodio prije dolaska u Dortmund 2008., u siječnju ove godine. Prošlu je sezonu Vrančić odradio u Borussijinim amaterima. Ugovor s njemačkim prvakom ima do kraja iduće sezone.