Trud se isplatio

Vratar Deportiva proslavio Rakitića: Pogodak za najavne špice

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac drugog pogotka u pobjedi Seville u La Coruni kod Deportiva 2-0 u ogledu 5. kola Primere…

Ivan Rakitić odigrao je prilično dobru utakmicu za Sevillu koja je i dalje neporažena u prvenstvu, ovo joj je treća pobjeda uz dva remija. Hrvatski vezni igrač napustio je igru u 87. minuti. Nešto prije toga, u 84. minuti, upisao se u strijelce.

Bio je to pogodak koji će se vjerojatno dosta vrtjeti po internetskim portalima, ali ne zbog Rakitićevog umijeća, već zbog nesmotrenosti vratara Deportiva Aranzubije, kojem je netko od njegovih suigrača vratio loptu na ispucavanje. Rakitić je krenuo prema njemu, a golman domaćina je napucao loptu u tijelo Rakitića, od kojeg se lopta odbila u mrežu! Upisao je tako Rakitić svoj prvi prvenstveni pogodak ove sezone.

Sevilla je zasluženo pobijedila. Prvi gol postigao je u 75. minuti Negredo na asistenciju Cicinha s desne strane. Prije toga je Negredo propustio nekoliko prilika, ali mu u toj situaciji nije bilo teško iz blizine poentirati.

Sevilla je ovom pobjedom skočila na četvrto mjesto s 11 bodova, četiri manje od vodeće Barcelone koja ima maksimalni učinak. Deportivu je ovo prvi poraz u prvenstvu. Na ljestvici je deseti sa šest bodova.(TS)

<iframe width="480" height="280" src="http://www.youtube.com/embed/5pcjXpJD92Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>