Velika bavarska zvijezda

Vratar Bayerna gazi sve pred sobom i čuva neviđeno!

Velika serija Manuela Neuera, vratara nogometaša minhenskog Bayerna, se nastavlja.

U devetom kolu Bundeslige Bavarci su opet odigrali utakmicu bez primljenog pogotka, s 4-0 su na domaćem travnjaku pobijedili berlinsku Herthu.

Neuer je tako još jednom sačuvao svoju mrežu netaknutom. U cijelom dosadašnjem dijelu sezone Bayern je primio jedan jedini pogodak i to protiv Borussije iz Mönhengladbacha koja je slavila u Münchenu 1-0.

Nakon ove subote Neuer je u velikoj Bundesligaškoj seriji od 748 minuta bez primljenog pogotka. Time je dospio na treće mjesto ljestvice vratara svih vremena u Bundesligi. Na njoj je prvi, podsjetimo, nekadašnji Stuttgartov golman Timo Hildebrand, koji je tijekom sezone 2003/04 svoju mrežu netaknutom očuvao 884 minute. Drugi je Oliver Kahn koji je u sezoni 2002/03 kao golman Bayerna bio 802 minute nasavladan. Neueru treba još nešto manje od jedne utakmice bez primljenog gola da dođe na drugo mjesto, odnosno dvije da bude najbolji svih vremena.

U tom pogledu recimo da Bayern prvo gostuje kod Hannovera, a potom dočekuje Nürnbert.

Računamo li i utakmice Lige prvaka onda Neuer nije primio pogodak 1108 minuta.