Messi za pobjedu

Villarreal prosuo 'nemoguće': Veliki preokret Barce u čast Titu Vilanovi!

Na nevjerojatan su način nogometaši Villarreala ostali bez ikakvog bodovnog učinka u dvoboju protiv Barcelone u 35. kolu španjolskog prvenstva. Katalonci su na Madrigalu slavili s 3-2 i zadržali se u utrci za naslovom...

Villarreal je do 65. minute vodio s 2-0, a onda se sam pokopao s dva autogola. U konačnici se ukazao i Lionel Messi i donio pobjedu Barceloni koja sada ponovno za vodećim Atleticom zaostaje četiri boda, dok od Real Madrida ima dva boda više, s time da je ''kraljevski klub'' odigrao utakmicu manje.

Domaći su poveli u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela pogotkom Canija kojeg je lijepo proigrao Jonathan Pereira. Prednost Villarreala u 55. je minuti povećao Trigueros koji je pogodio glavom s oko 13, 14 metara nakon nabacivanja Javiera Aquina.

I kad se već činilo da će ''žuta podmornica'' srušiti Barcelonu i ugasiti joj sve nade u naslov, dogodio se preokret za koji su uvelike krivi domaći. U 65. minuti je vlastitog golmana matirao Gabriel Paulista, a 13 minuta kasnije je isto ponovio i Mateo Musacchio. U oba je navrata loptu nabacio Dani Alves.

Grogirani Villarreal je do kraja primio još jedan gol, a strijelac je iz blizine bio Messi kojem je glavom loptu spustio Cesc Fabregas. Messiju je to 27. ovosezonski ligaški pogodak kojim se na ljestvici strijelaca izjednačio s Diegom Costom na drugom mjestu. (TS)

Primera, 35. kolo:

Villarreal - Barcelona 2-3 (Cani 45+1, Trigueros 55 / Paulista 65-ag, Musacchio 78-ag, Messi 83)

Athletic Bilbao - Sevilla 3-1 (Susaeta 4, Muniain 53, Herrera 73 / Gameiro 79)

Valencia - Atletico Madrid 0-1 (Garcia 43)

Espanyol - Almeria 1-2 (Stuani 42 / Fran Velez 69, Suso 72)