Iličeviću poluvrijeme

Vilanova startao pobjedom, Real uvjerljiv na ovoljetnoj premijeri!

Tito Vilanova startao je pobjedom kao glavni trener na klupi španjolskog nogometnog diva Barcelone. Katalonska je momčad u prijateljskoj utakmici u Hamburgu s 2:1 bila bolja od domaćina HSV-a...

Barcelona je kontrolirala veći dio utakmice, te golovima Danija Alvesa i 18-godišnjeg Gerarda Deuloufeua iz prvog poluvremena slavila protiv njemačkog Bundesligaša HSV-a, za koji je jedini pogodak postigao Tolgay Arslan.

Povela je Barcelona već u 5. minuti nakon što je Brazilac sjajnim udarcem zakucao loptu u gornji dio gola. Vratar HSV-a, Rene Adler, nije imao ama baš nikakvih šansi obraniti njegov udarac. Svega 15-ak minuta kasnije HSV dolazi do izjednačenja nakon dosta ležerne igre katalonske momčadi. Najprije je Pinto obranio udarac Korejca Mina, ali je na odbijenu loptu natrčao Arslan i zabio za 1-1.

Osam minuta prije kraja prvih 45 minuta Barcelona je postigla, pokazalo se, pobjednički pogodak, a autor istoga bio je mlada zvijezda španjolske U19 reprezentacije Deulofeu. Adler je obranio udarac Ibrahima Affelaya, ali je na odbijanac pritrčao Deulofeu i zabio za 2-1.

Na poluvremenu su oba trenera mijenjala (Vilanova devet igrača, Thorsten Fink sedam), a Barcelona je do kraja utakmice zadržavanjem lopte u svojem posjedu sačuvala pobjedu na početku svojih priprema za novu sezonu. Drugo je poluvrijeme za HSV odradio i hrvatski nogometaš Ivo Iličević.

Recimo i da najbolji nogometaš svijeta Lionel Messi nije nastupio, jer je na treningu dan ranije zaradio lakšu ozljedu lista desne noge. Neigranje omalenog Argentinca uštedjelo je domaćinu 400 tisuća eura koliko je trebao platiti za pojavljivanje Messija u sastavu. HSV je ugostio katalonsku momčad u čast proslave 125. obljetnice kluba.

Premijernu ovoljetnu utakmicu danas je odigrao i Real Madrid, koji je s nizom mladih igrača bio uvjerljiv kod trećeligaša Ovieda (5:1). Za sastav Josea Mourinha dvostruki strijelac bio je Angel Di Maria, a po jednom su zabili Lucas, Denis Granero.

Osim Di Marije i Granera za Real su od poznatijih imena nastupili Higuain, CallejonLass Diarra i rezervni vratar Adan.

Zanimljivo, Brazilac Kaka na kraju ipak nije putovao s momčadi u Tartiere, iako je bio uvršten na popis igrača u utorak ujutro. To bi moglo značiti da je postignut dogovor s jednim od zainteresiranih klubova za njegove usluge, te da bi bivši najbolji nogometaš svijeta ubrzo mogao napustiti španjolsku prijestolnicu. (M.Š. / TS)

Prijateljske:

HSV - Barcelona 1:2 (Arslan 20' / Dani Alves 5', Deulofeu 37')

Oviedo - Real Madrid 1:5 (Matar Diop 52' / Lucas 8', Denis 39', Granero 41', Di Maria 54' i 73')

Real Madrid vs Real Oviedo 5-1 All Goals &... by kofiswag