Repovi nakon derbija

Vilanova: Cesc je bio na visokoj razini; Michel: Nisam nazvao suca gadom

Trener nogometaša Barcelone Tito Vilanova u prvi je plan nakon pobjede protiv Seville (3-2) u 6. kolu Primere gurnuo Davida Villu i Cesca Fabregasa, dvojicu igrača koji su svojim golovima kreirali preokret poslije vodstva domaćih 2-0...

Piotr Trochowski i Alvaro Negredo su doveli Andalužane do velike prednopsti, ali Barcelona je sve preokrenula. Fabregas je svojim drugim pogotkom izjednačio u 89. minuti, da bi Villa u sudačkoj nadoknadi osigurao sva tri boda Kataloncima. Istini za volju, bilo je i dosta upitnih sučevih odluka na štetu domaćih u drugom poluvremenu, ali Vilanovi to, dakako, nije važno.

''Villa nam je apsolutno vitalan igrač. Ima važan smisao za postizanje ovakvih golova. Zato sam ga i uveo u igru. Povratak nakon ozljede mu nije mogao biti bolji'', naglasio je Vilanova i osvrnuo se na Fabregasa.

''Cesc je puno trčao i odigrao na vrlo visokoj razini. Pokazao je da se osjeća sve bolje i bolje.''

O ogormnoj prednosti od 11 bodova u odnosu na Real Madrid (uz odigranu utakmicu više) Vilanova je kazao:

''Ovo je vrlo jaka liga i uvijek je bolje imati prednost pred Realom. No, ostalo je još puno utakmica i mnogi su izazovi pred nama.''

Sevillin trener Michel koji je isključen u nastavku zbog prigovaranja sucu bio je očajan zbog ispuštenog vodstva.

''Moji su igrači bili odlični i ne mogu im ništa prigovoriti, ali teško mi je što smo izgubili sve. Što se tiče moga isključenja, rekao sam sucu da je prije Barcelonina izjednačenja Thiago igrao rukom, a on mi je odgovorio da je to bilo nenamjerno. Na kraju me je isključio jer je tvrdio da sam ga nazvao gadom, što nije istina'', objasnio je Michel. (TS)