Nogometaši Arsenala pobijedili su Stoke City s 1-0 u zaostalom dvoboju 18. kola Premierlige. Približili su se na taj način, s odigranom utakmicom više, na samo bod zaostatka za vodećim Manchester Unitedom...

Ključni se trenutak utakmice dogodio već u osmoj minuti. Nakon izvedenog kornera odbijenu je loptu s desne strane nabacio Nicklas Bendtner, a glavom ju je iza leđa bosansko-hercegovačkog vratara Asmira Begovića smjestio Sebastien Squillaci. Imali su "topnici" do kraja inicijativu, utakmicu su završili sa 71 posto posjeda lopte, ali više nijednu nisu pospremili u gol gostiju.

Osim radosti zbog tri boda, navijačima Arsenala ova je utakmica ipak donijela i strah budući da je već u 14. minuti igru, zbog zasad nepoznate ozljede, morao napustiti kapetan Cesc Fabregas. Ukoliko se radi o težoj ozljedi, bit će to veliki udarac za momčad Arsenea Wengera koja će za manje od dva tjedna u gostima kod Barcelone braniti prednost 2-1 iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka.

Arsenal u Premierligi nije poražen još od 13. prosinca kada ga je na Old Traffordu s 1-0 svladao Manchester United. Od tada je londonski klub nanizao sedam pobjeda i tri remija.