Nogometaši West Hama i Arsenala prvi su izborili polufinale ovosezonskog izdanja Carling Cupa. West Ham je s 4-0 na Upton Parku razbio Manchester United, dok je Arsenal s 2-0 na Emiratesu pobijedio Wigana...

Menadžer Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson izveo je na travnjak rezervnu momčad bez najvećih zvijezda poput Rooneyja, Nanija, Ferdinanda, Vidića i Berbatova, ali je usprkos tomu malo tko mogao očekivati ovako visok poraz "crvenih vragova".

U snježnim uvjetima bolje su se snašli "čekićari" koji su mogli pobijediti čak i s većom razlikom. Po dva su gola za West Ham postigli Jonathan Spector i Carlton Cole. Tako je Spector mrežu zatresao dva put u prvom, a Cole u drugom dijelu. U Manchesteru jedino mogu žaliti za vratnicom Gabriela Obertana iz prvog dijela, dok je sve ostalo s njihove strane bilo za zaborav.

'Nismo to očekivali. Primili smo neke užasne golove, a momčad je bila premlada da bi se znala nositi s pogreškama i doći do pobjede', objasnio je poraz menadžer Uniteda Sir Alex Ferguson koji se u ovoj utakmici oslonio većim dijelom na mlade ili manje korištene snage svoje momčadi (Fabio da Silva, Chris Smalling, Jonny Evans, Bebe...).

U drugoj odigranoj četvrtfinalnoj utakmici Carling Cupa, Arsenalov je menadžer Arsene Wenger također izveo "izmiješanu" momčad, ali su "topnici" na Emiratesu protiv Wigana opravdali ulogu favorita autogolom Antonina Alcaraza i golom Nicklasa Bendtnera.

Alcaraz je nes(p)retno zatresao vlastitu mrežu nakon prethodnog ubacivanja Thea Walcotta u 42. minuti, dok je Bendtner ugurao loptu iz neposredne blizine u 65. minuti nakon što ga je prethodno lijepo s lijeve strane proigrao Carlos Vela.

U srijedu su na rasporedu preostale dvije četvrtfinalne utakmice Carling Cupa, a u njima će snage odmjeriti Ipswich i West Bromwich, te gradski rivali Birmingham i Aston Villa.