Nogometaši Tottenhama ostvarili su prvu pobjedu ove sezone u službenoj utakmici. U 2. kolu Premiershipa Spursi su u gostima svladali Stoke City s 2-1...

Od hrvatskih je nogometaša na stadionu Britannia zaigrao samo Vedran Ćorluka koji je na terenu proveo svih 90 minuta. Niko Kranjčar nije ulazio u igru, a Luke Modrića uopće nije bilo u kadru zbog ozljede zadobivena u prvom dvoboju 4. pretkola Lige prvaka u kojem je Tottenham poražen kod švicarskih Young Boysa (3-2).

Momčad Harryja Redknappa je povela u 20. minuti. Ryan Shawcross je pokušao s crte izbiti loptu koju je uputio Peter Crouch, ali pogodio je Garetha Balea od kojeg se lopta odbila u mrežu. Pet minuta kasnije izjednačio je Ricardo Fuller koji je iskoristio zbunjenost Tottenhamove obrane nakon kornera. Na novi se gol, pokazalo se i odlučujući, čekalo novih pet minuta, a strijelac za londonski klub ponovno je bio Bale koji je pogodio iz sjajnog voleja, lijevom nogom, iskosa s lijeve strane.

U posljednjoj minuti dvoboja Jonathan Walters je glavom pucao prema vratima Tottenhama, dojam je da je lopta prešla gol-crtu, ali suci su pustili igru dalje.

Odlični Theo Walcott s tri je zgoditka predvodio Arsenal do visoke pobjede 6-0 protiv novaka u Premierligi Blackpoola. Mladić kojeg Fabio Capello nije želio voditi na Mundijal u Južnu Afriku pogađao je u 12., 39. i 58. minuti. Strijelci su u subotu na Emiratesu bili i Andrej Aršavin, Abou Diaby i Marouane Chamakh, a Arsenalovoj je uvjerljivosti svakako pogodovao crveni karton gostujućeg braniča Iana Evatta u 31. minuti.

Blackburn je s 2-1 poražen u gostima kod Birminghama, a Nikola Kalinić je za Roverse igrao do 84. minute kada ga je zamijenio David Hoilett. Treba spomenuti da je jedanaesterac za goste u 50. minuti promašio Morten Gamst Pedersen, a domaćima je pobjedu s dva gola osigurao Craig Gardner.

Ivan Klasnić nije dobio priliku zaigrati u pobjedi svoga Boltona koji je s 3-1 slavio u gostima kod West Hama.

Premiership, 2. kolo:

Arsenal – Blackpool 6-0 (Walcott 12, 39, 58, Aršavin 32 - 11 m, Diaby 49, Chamakh 83)

Birmingham – Blackburn 2-1 (Gardner 57, 71 / Nzonzi 54)

Everton – Wolverhampton 1-1 (Cahill 43 / Ebanks-Blake 74)

Stoke City – Tottenham 1-2 (Fuller 25 / Bale 20, 30)

West Bromwich – Sunderland 1-0 (Odemwingie 81)

West Ham United – Bolton 1-3 (Noble 79 - 11 m / Upson 48 - ag, Elmander 68, 84)

Wigan – Chelsea (kasnije)

Redoslijed: 1. Arsenal 4, 2. Bolton 4, 3. Birmingham 4, 4. Wolverhampton 4, 5. Tottenham 4, 6. Chelsea 3 (-1)...