VIDEO Valencia tone: Mallorca šokirala Mestallu

U posljednjoj subotnjoj utakmici 8. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Mallorce svladali su Valenciju 2-1 u utakmici igranoj na Mestalli...

Bespotrebno dosuđeni penal s početka utakmice usmjerio je daljnji tijek dvoboja i gurnuo Valenciju u prvi domaći poraz sezone, a drugi ukupno kada su prvenstvene utakmice u pitanju. Igrala se šesta minuta utakmica kada je, po mišljenju suca, Ricardo Costa povukao Weba, jedinog napadača gostujuće momčadi u formaciji 4-2-3-1, unutar kaznenog prostora. Siguran je s bijele točke bio Gonzalo Castro.

Isti je igrač povisio na 2-0 u 29. minuti. Dočekao je jedan odbijanac i glavom ga pospremio u mrežu otvorivši tako Mallorci put do novog iznenađenja u Primeri. Ranije su već igrači Michaela Laudrupa, podsjetimo, 'otrgnuli' po bod Barceloni i Real Madridu.

Vjerojatno i sam shvativši da je oštetio domaćina s Mestalle početkom utakmice, glavni se sudac Alvarez Izquierdo, u 34. minuti utakmice ponovno gurnuo u glavnu ulogu pokazavši na najstrožu kaznu za Valenciju. Za ovakvu odluku neki su temelji i postojali, međutim, mnogi bi ovaj jedanaesterac propustili svirati. Realizirao ga je Soldado