U posljednjoj subotnjoj utakmici 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencia je kao gost svladala Real Sociedad s 2-1...

Još od 2001. godine nije Real Sociedad pronašao put do pobjede protiv Valencije, a u subotu nije uspio doći ni do boda iako mu je bio vrlo, vrlo blizu.

Baski su poveli u 23. minuti nakon što je David Navarro u kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Davidom Zurutuzom. Gosti su žestoko prosvjedovali, smatrajući da je Zurutuza odglumio prekršaj, ali pomoći nije bilo, a jedanaesterac za domaće uspješno je realizirao Xabi Prieto.

Valencia je izjednačila u posljednjoj minuti prvog poluvremena nakon briljantno izvedenog slobodnog udarca Tina Coste čija je lopta u sjajnom luku zaobišla živi zid i zabila se iza leđa Claudija Brava.

Upravo je Bravo bio tragična figura utakmice budući da je u sučevoj nadoknadi užasno ispucao loptu, dodavši je Aritzu Adurizu koji je iskoristio poklon i donio Valenciji osmu prvenstvenu pobjedu sezone, četvrtu u gostima.

Primera, 16. kolo, subota:

Espanyol - Barcelona 1-5 (Osvaldo 63 / Pedro 19, 61, Xavi 30, Villa 76, 85)

Villarreal - Mallorca 3-1 (Cazorla 11, Rossi 35 - 11m, Nilmar 51 / De Guzman 27)

Levante - Athletic Bilbao 1-2 (Caicedo 20 / Gabilondo 9, Javi Martinez 73)

Deportivo - Sporting Gijon 1-1 (Aythami 12 / Gimenez 88)

Real Sociedad – Valencia 1-2 (Prieto 23 - 11m / Costa 45, Aduriz 90+1)