Nogometaši Liverpoola pobijedili su na svom Anfieldu momčad Chelseaja s 2-0 u derbiju 11. kola engleskog nogometnog prvenstva...

Junak pobjede domaćina, ostvarene u uobičajeno sjajnoj atmosferi kada su ovakve utakmice u pitanju, bio je dvostruki strijelac Fernando Torres. Možda ove sezone i nije u formi, ali protiv Chelseaja je uvijek igrao dobro, stigao je do brojke od već šest prvenstvenih golova protiv ''bluesa''.

Prvi gol je Torres zabio u 11. minuti. Odlično ga je poluvisokom loptom proigrao Kuyt, a Torres je izvrsno prihvatio loptu, pobjegao Terryju i sa 7-8 metara matirao nemoćnog Čecha. U 44. minuti, ''El Nino'' je zabio i drugi gol. Meireles je oduzeo loptu Coleu, poslužio Torresa na lijevoj strani, a španjolski napadač je ušao s loptom u kazneni prostor, te je sjajnim udarcem unutarnjim felšom još jednom razgalio veliku većinu gledatelja na Anfieldu.

Liverpool je potpuno zasluženo otišao na odmor s vodstvom, jer je bio bolja i konkretnija momčad od aktualnog prvaka i trenutnog lidera na ljestvici. No, u nastavku je Chelsea napravio veliki pritisak prema golu domaćina, dobrih početnih 25 minuta drugog poluvremena igralo se praktički samo na polovici domaćina.

Ipak, iz tog pritiska nije se rodilo mnoštvo izrazitih šansi za goste, već samo dvije. Jednom je Reina sjajno obranio udarac Maloude iz neposredne blizine, a drugi puta je španjolski vratar Liverpoola rukom obranio udarac Anelke, a lopta se odbila u gredu...

Imali su i domaćini dvije prilike u završnoj fazi utakmice. Jednom je udarac Kuyta obranio Čech, a u sudačkoj nadoknadi je Maxi Rodriguez izbio potpuno sam pred Čecha, no, umjesto udarca, izabrao je dribling. Dojam je da ga je Čech srušio i da je domaćin trebao dobiti penal, ali tako nije mislio i sudac Howard Webb.

Dodajmo još da je Carlo Ancelotti ostavio Didiera Drogbu na klupi u prvom poluvremenu. Uveo ga je u igru tek u nastavku, ali niti ulazak bjelokošćanskog napadača nije ništa bitno promijenio.

Liverpool je prošle sezone izgubio obje prvenstvene utakmice od Chelseaja s 2-0, ali ovoga puta je istim rezultatom slavio. Bila je to treća uzastopna pobjeda ''redsa'' koji su definitivno izašli iz krize. Ovu su utakmicu odigrali vrlo dobro. Skočio je na deveto mjesto na ljestvici s 15 bodova, 10 manje od vodećeg Chelseaja.