Nogometaši Birminghama pobijedili su na svom St. Andrewsu gradskog rivala Aston Villu s 2-1 četvrtfinalu engleskog Carling Cupa...

Domaćini su poveli golom Sebastiana Larssona u 12. minuti iz penala, ali je za Villu izjednačio Gabriel Agbonlabor u 30. minuti. Činilo se da utakmica ide prema produžecima, a onda je Nikola Žigić pogotkom u 84. minuti donio pobjedu Birminghamu i veliko slavlje domaćim navijačima, koji su se nakon utakmice u velikom broju probili na igralište. Naravno, razlog slavlja nije samo plasman u polufinale, već i izbacivanje najomraženijeg, susjedskog kluba, pa su tisuće navijača Birminghama nakon istrčavanja na teren krenule prema navijačima Aston Ville kako bi ih 'pozdravili' ali veće sukobe je spriječila policija.

Ipak letjele su stolice te je 14 osoba završilo u bolnici, od čega četiri policajca.

Ispwich Town, momčad iz drugog razreda engleskog nogometa (Championship), koju vodi slavni Irac Roy Keane, slavila je kao domaćin protiv West Bromwich Albiona s 1-0, zahvaljujući pogotku Granta Leadbittera u 69. minuti iz penala. Ispwich je do ovog uspjeha stigao nakon četiri uzastopna poraza u Championshipu.

Ispwich će u polufinalu igrati protiv sada evidentno prvog favorita za osvajanje trofeja, londonskog Arsenala. Prvi dvoboj je na rasporedu Portman Roadu 10. siječnja, a uzvrat dva tjedna kasnije na Emiratesu.

Birmingham će, pak, gostovati kod West Hama na Upton Parku u prvoj utakmici, a imati prednost domaćeg terena u uzvratnoj.