Drugi dio sezone u talijanskom prvenstvu nogometaši Juventusa otvorili su domaćim porazom. U ogledu 18. kola igranom na torinskom Olimpijskom stadionu sva tri boda 4-1 pobjedom odnijela je Parma...

Bila je ovo tek druga gostujuća pobjeda Parminih nogometaša u devetom pokušaju na strani, a podjednake zasluge za nju imaju dvostruki strijelac, nekadašnji Juveov ofenzivni veznjak, Sebastian Giovinco, te Felipe Melo koji je nepotrebnim ispadom bijesa u 17. minuti zaradio crveni karton i ostavio suigrače na cjedilu.

Brazilskog nogometnog reprezentativca prekršajem je zaustavio Massimo Paci, a ovaj mu je s tla odgovorio udaranjem kopačkom u glavu. Brojčano nadmoćan gost odgovorio je ofenzivom, a dva je puta bljesnuo Giovinco.

Svoj drugi gol u sezoni postigao je s lijeve strane jakim udarcem iz blizine, ostavivši Storarija bez šanse, a drugi na utakmici i treći prvenstveni prizemnim udarcem u drugoj minuti nastavka igre. Niti jednom se nije veselio. U 60. je glavom Legrottaglie smanjio na 2-1 na asistenciju Aquilanija, no, već u sljedećoj akciji Chiellini je nepropisno zaustavio Hernana Crespa unutar kaznenoga prostora, a iskusni napadač realizirao ponuđeno s bijele točke za novu prednost od dva pogotka svoje momčadi. Sedmi mu je to pogodak u Seriji A u ovoj sezoni.

Konačnih 4-1, što je najveći Juventusov poraz ove sezone, postavio je Raffaele Palladino u drugoj minuti sudačke nadoknade utakmice.

Nogometaši Milana su dodatno podebljali prednost na vrhu ljestvice nakon što su pobijedili kod Cagliarija 1-0, a Lazio odigrao 0-0 kod Genoe. Bez Zlatana Ibrahimovića Milan se strašno mučio na Sardiniji, te je u utakmici s dosta prilika na obje strane 0-0 bilo sve do 85. minute.

Deset minuta prije toga na travnjak je zakoračio Antonio Cassano, siječanjsko pojačanje Milana, te upisao prve minute za svoj novi klub, a zamijenio je mlađahnog 18-godišnjeg Nijemca Merkela koji je također debitirao za Milan. U 85. minuti je Robinho petom proigrao Cassana, ovaj je kroz šumu nogu asistirao Rodneyu Strasseru koji je postigao jedini pogodak na utakmici. Bila je to tek treća utakmica Strassera, 20-godišnjeg nogometaša iz Sierra Leonea, za Milan i prvi pogodak u crveno-crnom dresu.

U završnici utakmice su do tri boda došli i nogometaši Rome koji su na svom Olimpicu pobijedili Cataniju 4-2. Do 86. minute je Catanija, inače izrazito loša gostujuća momčad, držala u Rimu 2-2, ali je do kraja utakmice Crnogorac Mirko Vučinić dva puta zatresao suparničku mrežu. Prva dva pogotka je za Romu postigao Marco Borriello.

Neuništvi Antonio di Natale je postigao jedan od dva pogotka Udinesea za pobjedu 2-0 protiv Chieva, a time je Di Natale sa 11 pogodaka postao i vodeći strijelac lige. Inače, sat vremena je u tom ogledu Udinese igrao s igračem manje (crveni karton Pinzija), ali im to nije smetalo. Čak je Di Natale mogao povećati prednost, ali je promašio jedanaesterac.

Lazio je odigrao 0-0 kod Genoe, Palermo je s lakih 3-0 svladao Sampdoriju, dok je u derbiju začelja Bari kao gost slavio kod Leccea. Prva je to pobjeda Barija u gostima ove sezone.

Serie A, 18. kolo:

Juventus - Parma 1-4 (Legrottaglie 60 / Giovinco 41, 48, Crespo 62-11m, Palladino 90+2)

Cagliari - Milan 0-1 (Strasser 85)

Roma - Catania 4-2 (Borriello 5, 47, Vučinić 86, 90 / Silvestre 29, Lopez 38)

Bologna - Fiorentina 1-1 (Di Vaio 5 / Santana 67)

Palermo - Sampdoria 3-0 (Miccoli 37, Migliaccio 50, Maccarone 79)

Udinese - Chievo 2-0 (Sanchez 14, Di Natale 25)

Lecce - Bari 0-1 (Chuka 78)

Brescia - Cesena 1-2 (Eder 50 / Jimenez 34, Ceccarelli 41)

Genoa - Lazio 0-0