Nogometaši Šahtara upisali su prvi domaći poraz u ukrajinskom nogometnom prvenstvu unatrag pune tri godine.

U ogledu 24. kola na Donbass Areni slavio je Obolon 1-0, a osim gubitka bodova Šahtarovi nogometaši ostali su i bez kapetana Darija Srne koji najvjerojatnije neće igrati u utorak protiv Barce u Ligi prvaka.

Srna je u igru ušao početkom drugoga poluvremena, a travnjak šepajući napustio u 56. minuti. Eduardo da Silva odigrao je kompletnu utakmicu.

Od 61. minute utakmice ukrajinski su prvaci imali i igrača više nakon što je drugi žuti, a time i isključenje zaradio Panas. Pod tuš je ranije morao zbog ignoriranja sučevog znaka za prekid igre zbog zaleđa. Jedini gol na utakmici zabio je Kučerenko iz slobodnog udarca u 86. minuti.

Posljednju domaću ligašku utakmicu u Šahtarovi su nogometaši izgubili 6. travnja 2008. Slavio je tada Črnomorec 1-0. Ovo im je bio prvi poraz uopće na Donbass Areni, otvorenoj u kolovozu 2009. godine.

''Ne znam točno što se dogodilo. Osjetio sam nešto poput uboda i nisam više mogao trčati. Vidjet ćemo što je'', odgovorio je Srna odbacivši konstataciju da se nije dobro zagrijao:

''Zagrijavanje sam dobro odradio. Ne znam što je, da znam pokušao bih to spriječiti.''

Pokušao je potom Srna odgonetnuti zbog čega mu je momčad poražena.

''Susret je bio težak, Obolon se uvijek dobro prilagodi našoj i igri kijevskog Dinama. Za ovu utakmicu sastav momčadi bio je znatno izmijenjen, no za poraz smo si sami krivi. Šteta je što smo ga upisali pred našim navijačima, ali i dalje o svemu odlučujemo sami. Imamo devet bodova prednosti u odnosu na Dinamo'', uračunao je Srna pobjedu Kijevljana kod Metalurga u utakmici koja se igra u nedjelju.

U utorak Šahtar igra uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka protiv Barcelone. Budući da je utakmica u Španjolskoj završila 5-1 u korist domaćina, Srna je upitan je li uzvrat tek puka formalnost.

''Branimo čast kluba, grada i navijača i zato sam siguran da će oni koji nastupe dati sve od sebe da pobjede Barcelonu'', odgovorio je.