Kapetan Šahtara i hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna zabio je vodeći gol za svoju momčad u gostujućoj pobjedi nad Iličevcem 3-1 u prvoj utakmici 23. kola ukrajinskog prvenstva...

Srna se u strijelce upisao u 19. minuti. Jadson je u sredini napada gurnuo loptu u kazneni prostor, Adriano je stao jer se nalazio u zaleđu, ali je hrvatski kapetan sjajno pratio akciju i ubacio se na poziciju centarfora, pobjegavši svom čuvaru, pa je iz blizine samo lagano desnom nogom s nekih sedam-osam metara loptu gurnuo u mrežu pored ukopanog domaćeg vratara.

U 53. minuti je Adriano povisio na 2-0, ali je četiri minute kasnije domaća momčad iz Mauripola preko Budkovskija smanjila na 2-1. Konačnih 3-1 za Šahtar postavio je Costa u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Srna je odigrao cijelu utakmicu za svoju momčad. Ovo mu je bio drugi pogodak ove sezone u prvenstvu, a ukupno četvrti u svim natjecanjima za Šahtar. Eduardo da Silva nije konkurirao za momčad Šahtara, koja je sada povećala prednost na vrhu ljestvice pred kijevskim Dinamom na 15 bodova, ali uz utakmicu više.