Tottenham je došao do nova tri boda minimalnim trijumfom kod kuće protiv Fulhama...

U 20. kolu Premiershipa Spursi su nastavili pobjedničku seriju trijumfom protiv ove sezone slabašnog Fulhama. Junak dvoboja bio je Gareth Bale, koji je glavom skrenuo jedan slobodnjak Van der Vaarta u 42. minuti za jedini pogodak na utakmici.

Luka Modrić odigrao je, kao i obično, cijelu utakmicu za domaću momčad. No, ovoga puta mu se na terenu pridružio još jedan hrvatski nogometaš i reprezentativac, Vedran Ćorluka, koji je ušao u igru u 27. minuti umjesto ozlijeđenog Alana Huttona. Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa ostali su cijelu utakmicu na klupi domaćina.

Bila je ovo treća uzastopna pobjeda Spursa u prvenstvu, te treća pobjeda Tottenhama u nizu u međusobnim ogledima u Premiershipu protiv Fulhama, koji je u nastavku napravio pritisak zbog kojeg su domaći navijači strijepili do kraja, ali ipak nije uspio zabiti gol.

Manchester City je također ostvario treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Svladao je kao domaćin Blackpool s 1-0, i to zahvaljujući pogotku Adama Johnsona u 34. minuti. Samo tri minute kasnije, Carlos Tevez propustio je iz penala povećati prednost domaćina. Argentinski napadač šutirao je pokraj gola. Blackpoolu je ovo bilo čak četvrto uzastopno gostovanje u prvenstvu (budući da je imao čak tri odgođene utakmice kao domaćin), a na prethodna tri je osvojio sedam od mogućih devet bodova.

Nakon što su ranije ovoga tjedna na svom Anfieldu izgubili od Wolverhamptona 1-0, nogometaši Liverpoola su, opet kao domaćini, na jedvite jade pobijedili Bolton s 2-1, i to zahvaljujući pogotku u drugoj minuti sudačke nadoknade. Nakon ubacivanja Stevena Gerrarda s desne strane, loptu je u gužvi Joe Cole iz neposredne blizine gurnuo u mrežu. Možda je pritom bio i u zaleđu.

Gosti su poveli u 43. minuti kada je pogodak glavom postigao Kevin Davies. Izjednačio je Fernando Torres u 49. minuti vrlo lijepim pogotkom iz voleja, nakon odličnog posluživanja Gerrarda.

Ivan Klasnić ušao je u igru u 70. minuti, a u završnici je čak tri puta zapucao na gol Liverpoola, glavom, desnom i lijevom nogom, ali nije uspio postići pogodak.

Nikola Kalinić zbog suspenzije nije konkurirao za sastav Blackburna, koji je u gostima izgubio od Sunderlanda s 3-0. Za domaćina su poentirali Welbeck i Bent već u prvih 20 minuta dvoboja, te Gyan u 89. minuti.

Premiership, 21. kolo:

West Bromwich Albion - Manchester United 1-2 (Morrison 14 / Rooney 3, Hernandez 75)

Tottenham – Fulham 1-0 (Bale 42)

Liverpool - Bolton 2-1 (Torres 49, Cole 90+2 / Davies 43)

Manchester City - Blackpool 1-0 (Johnson 34)

Stoke City -Everton 2-0 (Jones 23, Jagielka 69 - ag)

Sunderland - Blackburn 3-0 (Welbeck 11, Bent 19, Gyan 89)

West Ham United - Wolverhampton 2-0 (Zubar 50 – ag, Sears 79)