VIDEO Šok u Genovi: Sampdoria ispala iz Serie A!

U pretposljednjem 37. kolu talijanske Serije A saznala su se sva imena klubova koji će iduće sezone igrati u drugoj ligi, Seriji B. Bariju i Bresciji se, iznenađujuće, priključila Sampdoria...

Prošle je sezone Sampdoria s Cassanom i Pazzinijem u momčadi završila kao četvrta, te je igrala kvalifikacije Lige prvaka, u kojima im je u zadnjem pretkolu put prema tom elitnom natjecanju pripriječio bremenski Werder. No, u nastavku sezone Sampdoria je bila poprište mnogih svađa unutar kluba (Cassano je otišao u Milan, a Pazzini u Inter), a sve je završilo gorkim nedjeljnim porazom od Palerma na domaćem travnjaku 2-1.

Taj poraz, kao i pobjeda Leccea kod davnog davljenika Barija 2-0, je ispisala scenarij po kojem Sampdoria seli u drugu ligu.

U nedjelju se od mogućnosti novog igranja Lige prvaka oprostila Roma. Poraženi su kod Catanije 2-1, makar su Rimljani vodili sve do 78. minute. No, tada je Bergessio izjednačio, a u zadnjoj minuti je Gomez donio slavlje domaćoj momčadi.

Udinese je pobijedio u gostima Chievo 2-0 i opet je na četvrtom mjestu, te će u posljednjem kolu, protiv prvaka Milana na Friuliju, pokušati osigurati kvalifikacije Lige prvaka. Suparnik za to im je Lazio.

Giovinco, nekadašnji igrač Juventusa, je potopio "svoju" momčad u prvom dijelu sezone, a isto je učinio ove nedjelje. Bio je jedini strijelac na utakmici Parme i Juventusa (1-0), pa su sada šanse Torineza za izlazak u Europa ligu svedene na minimum.