Nogometaši Napolija vratili su se pobjedničkim navikama i na treće mjesto ljestvice talijanskog nogometnog prvenstva gostujućom 3-1 pobjedom kod Parme u posljednjoj utakmici 29. kola Serije A...

Nakratko je treće mjesto poretka najjačih nogometnih klubova u Italiji držao Udinese, no sve se vratilo u običajen tijek nakon posljednjeg sučevog zvižduka na Ennio Tardini stadionu. Premda je za domaćina sve krenulo željenim tijekom.

U 28. minuti Parma je stigla do vodstva iz akcije započete ubačajem iz kuta. Lijepim volejem priliku je s nekih dvanaest metara iskoristio Raffaele Palladino. Ipak, da se ispoštuje tradicija prema kojoj Napoli na Tardiniju nije izgubio od 2001. godine, pobrinuli su se Napolijevi nogometaši u drugom poluvremenu utakmice.

Prvo je Marek Hamšik iskoristio dodavanje Ezequiela Lavezzija u 52. minuti (dvojbeno zaleđe) da bi sam Argentinac četiri minute kasnije iskoristio dodavanje Slovaka za vodstvo 2-1.

Tek što se situacija okrenula na stranu Napolija izravnim crvenim kartonom (nogom u Hamšikova prsa) rješenje oko pitanja pobjednika ponudio je u 59. minuti isključeni Daniele Galloppa. S igračem manje Parma je kapitulirala dodatnim golom Christiana Maggija. Ključnu loptu ponovno je poslao Hamšik