Bez pobjednika je završio subotnji derbi 12. kola talijanske Serije A. Juventus i Roma su u Torinu odigrali 1-1...

Obje su momčadi na taj način sačuvale seriju nepobjedivosti u prvenstvu, Juventusova se sada proteže na osam, a Romina na šest utakmica. Istina, Rimljani su pritom prekinuli i niz od tri pobjede.

Domaćini su na Olimpijskom stadionu u Torinu poveli u 35. minuti. Alberto Aquilani je ubacio s desne strane, a Vincenzo Iaquinta je s otprilike 12 metara poluvolejom smjestio loptu iza leđa Julija Sergija.

Roma je izjednačila u posljednjoj minuti prvoga poluvremena. Kapetan gostiju Francesco Totti je izveo slobodni udarac, lopta je u živom zidu u ruku pogodila Simonea Pepea, a sudac Nicola Rizzoli je, unatoč silnim protestima, dosudio kazneni udarac. Precizno ga je izveo sam Totti.

''Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, a iako se ne mogu požaliti na rezultat, mislim da su moji igrači zaslužili pobjedu. Stvorili smo puno prilika pred suparničkim vratima a zabili tek jedan gol, što je prava šteta,'' izjavio je trener Juventusa Luigi Delneri nakon utakmice.

''Vjerujem da je remi pravedan rezultat. Obje su momčadi do samog kraja išle po pobjedu. U prvom smo bili bolji i mogli smo i voditi, dok je u drugom poluvremenu igra bila posve otvorena. Znali smo da će nam Juve prijetiti najviše iz kontranapada, pa smo stoga morali preuzeti inicijativu, ali mislim ipak da smo trebali biti malo odlučniji. No, osvojeni bod dober je rezultat,'' zaključio je Romin strateg Claudio Ranieri.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Fiorentina je kod kuće s 1-0 pobijedila Cesenu. Pobjedu momčadi iz Toskane svojim je petim prvenstvenim pogotkom donio Alberto Gilardino.