Odigrane su dvije utakmice 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva. U obje su pobjede ostvarili domaćini s minimalnih 1-0, pa je tako Palermo na stadionu Renza Barbere slavio protiv Milana, a Lazio na Olimpicu protiv Cesene.

Jedini gol za pobjedu Palerma nad vodećom momčadi prvenstvene ljestvice zabio je rumunjski branič Dorin Goian u 10. minuti postigavši svoj prvijenac u dresu Sicilijaca otkako je 2009. stigao iz Steaue. Dogodilo se to nakon akcije kojoj je prethodio korner. Giulio Migliaccio glavom je proslijedio ubacivanje s desne strane pred vrata Milana, a ondje je neodlučni Mark van Bommel, umjesto da izbije loptu, signalizirao zaleđe. Video-snimka jasno je pokazala da zaleđa nije bilo, a Goian je neometan ljevicom zatresao mrežu Christiana Abbiatija. Milan je do kraja bio prilično jalov u napadu i izostanak suspendiranog Zlatana Ibrahimovića jasno se osjetio u igri "rossonera".

Valja reći da je ovo Milanu tek četvrti poraz u sezoni i prvi ligaški nakon 18. prosinca prošle godine kada su također s 1-0 izgubili na San Siru od Rome. S druge strane, Palermo je prekinuo niz od pet uzastopnih poraza i s tri osvojena boda skočio s devetog na sedmo mjesto na ljestvici.

Druga utakmica također je odlučena ranim golom, a zabio ga je argentinski napadač Mauro Zarate već u 2. minuti.