Razbili Betis

Nogometaši Seville uvjerljivo su, sa 4:0 na svom Sanchez Pizjuanu savladali Betis u velikom gradskom derbiju igranom u sklopu 14. kola španjolskog prvenstva.

Već od početka susreta kola su krenula nizbrdo za Betis. U drugoj je minuti Carlosa Baccu proigrao Jose Antonio Reyes, a ovaj je mirno poslao loptu u mrežu. Na 2:0 povisio je Stephane M'Bia glavom u završnici prvog poluvremena nakon dodavanja hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića iz slobodnog udarca. U tim je trenucima Betis već igrao s igračem manje nakon isključenja Paulaa.

Do kraja susreta Sevilla je brojčanu nadmoć okrunila s još dva gola, a strijelci su bili Vitolo i Vicente Iborra de la Fuente. Potonjem je kod gola ponovo asistirao Rakitić ubacivanjem iz kornera.

Ivan Rakitić ove sezone na kontu ima 7 golova i 6 asistencija u 13 odigranih ligaških susreta. Rakitić je odigrao svih 90 minuta, a Sevilla je dohvatila petu ovosezonsku pobjedu i skočila na osmo mjesto na ljestvici. Betis je na samom začelju poretka s tek devet bodova.

Primera, 14. kolo:

Sevilla - Betis 4:0 (Bacca 2, M'Bia 43, Vitolo 59, Iborra 88)

Rayo Vallecano - Espanyol 1:4 (Niguez 81 / Garcia 27-11m, 51-11m, 83, Stuani 85)

Elche - Valencia 2:1 (Gonzalez 57, Herrera 84 / Bernat 74)

Levante - Villarreal 0:3 (Soriano 13-11m, Uche 74, 89)